صفحه اصلی / آلبوم تاتی تاتی / کتاب و آلبوم ترانه‌های مادرانه منتشر شد

کتاب و آلبوم ترانه‌های مادرانه منتشر شد

آلبوم صوتی تاتی‌تاتی به همراه کتاب ‌ترانه‌ها و نت‌‌ قطعات، توسط نشر بازی و اندیشه منتشر شد‌. این اثر شامل ده قطعه است که هشت قطعه‌ی آن با سه‌تار و سازهای کوبه‌ای و دو قطعه با تار و تنبک اجرا شده‌ است.

تاتی‌تاتی، به آهنگسازی، ترانه‌سرایی و خوانندگی سولمازنراقی، نوازندگی سه‌تار حمید خوانساری، تار فرزاد کبیری، تنبک و دایره‌ی داود قهرودی، و زنبورک و کالیمبای امیرحسین کیان‌پور ، اسفند ۱۳۹۹ روانه‌ی بازار شد. صدابرداری و میکس آلبوم را مهدی کریمی و حمیدرضا آداب برعهده داشته‌اند. ملودی دو قطعه از این مجموعه، «فرنی» و «فنچ کوچولو»، برگرفته از دو قطعه‌ی «یکی یه پوله خروس» و «آلاگارسون»، ساخته‌ی زنده‌یاد جواد بدیع زاده است.سولماز نراقی در مقدمه‌ی کتاب تاتی‌تاتی می‌نویسد: «درخواست‌های فراوان والدین و مربیان موسیقی و کودکانی که در حال یادگیری ساز یا آواز هستند، سبب شد نیمی از کتاب حاضر را به نت‌ قطعات اختصاص دهم».

کتاب و آلبوم ترانه‌های مادرانه منتشر شد

نگارش و ویرایش نت‌ها را خانم صدا سدیفی، آهنگساز و نوازنده‌ی قانون و آقای حمید خوانساری، نوازنده و مدرس عود بر عهده داشته‌اند. نیمه‌ی دیگر کتاب نیز شامل متن ترانه‌ها و تصویرسازی‌های سارا میاری است.

او همچنین می‌نویسد: «این آلبوم در طول ده سال، سه بار تنظیم شده است تا به این نقطه برسد. بعد از آزمودن اشکال مختلفی از همنشینی سازها به این نتیجه رسیدم که آلبوم تاتی‌تاتی، باید با یک ساز ملودیک، تنظیم و ضبط شود. به ویژه سه‌تار. نه فقط به این خاطر که ترانه‌ها، ابتدا با این ساز ساخت شده، بلکه چون سادگی، خلوص و خلوت مادر و کودک را به خاطر می‌آورد و از سوی دیگر هر مادر یا پدری، با مهارت کم یا زیاد در ساز و آواز قادر خواهد بود این قطعات را برای کودکش بنوازد یا بخواند».

ترانه‌سرا، آهنگساز و خواننده: سولمازنراقی

نوازندگان: حمید خوانساری / سه‌تار

فرزاد کبیری / تار

داود قهرودی / تمبک و دایره

امیرحسین کیانپور / زنبورک و کالیمبا

صدابرداران: مهدی کریمی / حمیدرضا آداب

انتشارات بازی و اندیشه

 


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

ریمیکس شاد نوروز ۹۹ رادیو جوان با کیفیت بالا + گلچین پر انرژی Saal Tahvil Mix 1399

ریمیکس شاد نوروز ۹۹ رادیو جوان با کیفیت بالا + گلچین پر انرژی Saal Tahvil Mix 1399

دانلود ریمیکس شاد نوروز ۹۹ رادیو جوان با کیفیت بالا همچنین گلچین پر انرژی Saal …

دیدگاهتان را بنویسید