صفحه اصلی / عمومی / چگونه خلبانی پهپاد یاد بگیرم؟

چگونه خلبانی پهپاد یاد بگیرم؟

بدون شک تاکنون پرواز یک کوادکوپتر را در آسمان دیده اید و شما هم دوست داشتید که به جای خلبان آن کوادکوپتر بودید و رادیو کنترل آن را به دست گرفته بودید تا بتوانید تجربه و لذت پرواز یک پهپاد را تجربه کنید. شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چطور می توان خلبانی یک کوادکوپتر را یاد گرفت و بر آن مسلط شد.

خلبانی یک پهپاد هم مانند رانندگی به تمرین و تکرار نیاز دارد تا بتوانیم بر روی پرواز و حرکت پرنده در آسمان مثل شوید پس اگر فکر می کنید که بعد از خرید کوادکوپتر میتوانید رادیو کنترل آن را به دست بگیرید و به راحتی در آسمان پرواز کنید سخت در اشتباهید چون بدون شک مبتدی بودن شما در خلبانی باعث آسیب رسیدن به پرنده خواهد شد.

اما چگونه می توان خلبانی کوادکوپتر را یاد گرفت با ما همراه باشید تا مرحله به مرحله آموزش آن را به شما یاد دهیم.

چطور خلبانی کوادکوپتر را یاد بگیرم؟

اولین مرحله برای آموزش خلبانی خرید یک کوادکوپتر ارزان قیمت بدون دوربین است. دلیل اینکه کلمه ارزان قید شد به این علت است که شما به احتمال زیاد در پرواز‌های اول کوادکوپتر را به موانع و در و دیوار خواهد کوبید و خرید کواد کوپتر گران قیمت می تواند انتخاب نادرست ای برای تمرین پرواز باشد. بهتر است زیر کوادکوپتر کوچک و ارزان قیمت شروع کنید تا روی پرواز پرنده بدون استرس از آسیب دیدن آن مسلط بشوید.

دلیل دیگری که گفتیم پرنده شما بدون دوربین باشد این است که شما در پرواز‌های اول تسلط کافی ندارید و وجود دوربین می تواند حواس شما را از کنترل پرواز پرنده پرت کند و باعث آسیب دیدن آن به شود بنابراین توصیه می کنیم که یک کوادکوپتر بدون دوربین بگیرید یا اگر یک کوادکوپتر دوربین دار دارید که قصد پرواز با آن را دارید در صورت امکان دوربین آن را از روی پرنده باز کنید و یا ارسال زنده تصویر را قطع کنید تا تمام تحولات شما به پرواز کوادکوپتر معطوف شود.

حالا نوبت پرواز کوادکوپتر رسیده به منطقه بازی بروید و کوادکوپتر را در روبروی خود و در جهت ایستادن تان قرار بدهید سعی کنید به آرامی جوی استیک تراتل را فشار دهید تا کوادکوپتر از روی زمین بلند شود. البته باید بدانید که هر چقدر از پهپاد گران‌قیمت‌ترین برخوردار باشید کنترل و هدایت آن هم راحت تر است اما برای آموزش بهتر است یک پرنده ارزان‌قیمت بدون امکانات داشته باشید تا بتوانید بدون استفاده از تکنولوژی بر روی خلبانی مسلط شوید.

چگونه خلبانی پهپاد یاد بگیرم؟

 

 

جوی استیک تراتل را فشار دهید تا پرنده پرواز کند و در یک ارتفاع ثابت قرار بگیرد و سعی کنید تمام حواستان را معطوف کنید تا بتوانید کوادکوپتر را در یک ارتفاع ثابت نگه دارید.

بعد از اینکه روی نگه داشتن کوادکوپتر در یک ارتفاع ثابت مثل شدید سعی کنید شروع به حرکت مشخص در یک دایره فرضی کنید. یک دایره روبروی خود در نظر بگیرید و کوادکوپتر را در روی محیط آن به چرخش در آورید و در مسیر مشخص شده در ذهنتان پرواز کنید. این کار هم به تمرین زیادی نیاز دارد اما بعد از این که روی آن مسلط شدید به خوبی می توانید در مورد پرواز کوادکوپتر در محیط‌های با مانع فکر کنید. بعد از اینکه روی پرواز کوادکوپتر در یک محیط دایره ای فرضی مسلط شدید حالا زمان این است که یک گام فراتر بگذارید و یک مربع در نظر بگیرید. پرواز روی محیط های یک مربع به دلیل این که گوشه دار هست از دایره دشوارتر است بنابراین تسلط بیشتری نیاز دارد و همین یک تمرین خوب برای پرواز کوادکوپتر است.

در مرحله بعد سعی کنید دایره و مربع فرضی که در نظر گرفته اید را کوچک تر کنید تا بتوانید در محدوده کمتری پرواز کوادکوپتر را کنترل کنید و همین امر باعث تسلط بسیار بیشتر شما بر روی پرواز کوادکوپتر می‌شود.

با انجام این مراحل می توانید کم کم بر روی کنترل پهپاد خود تسلط پیدا کنید و رفته رفته با اضافه کردن موانع بدون خطر مانند درخت و دور زدن در اطراف آن عبور است مانع های فرضی و یا غیر فرضی بر مهارت خلبانی خود بیافزایید.

حال زمان آن رسیده که یک کوادکوپتر دوربین دار تهیه کنید و اگر کواد خودتان دوربین دار است دوربین آن را نصب کنید و از تصاویر هوایی لذت ببرید.

منبع : سایت ایستگاه پرواز

این مطالب را نیز ببینید!

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

  آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس کوینکس یک صرافی هنگ کونگی است. این صرافی در …

دیدگاهتان را بنویسید