صفحه اصلی / اجتماعی / چالش مومو چیست؟ | آیا چالش مومو واقعیت دارد؟

چالش مومو چیست؟ | آیا چالش مومو واقعیت دارد؟

به گزارش پایگاه خبری کولاک نیوز، در روز گذشته اخباری تحت عنوان چالش مومو در فضای عمومی منتشر شد که توجه عده ای را خود جلب کرد و عده‌ ای دیگر با‌ عنوان اینکه دروغ و فریب و حیله برای افزایش ممبر است از کنار آن گذشتند. ما در این مطلب به بررسی این موضوع پرداخته ایم که در ادامه می خوانید:

چالش مومو چیست؟ | آیا چالش مومو واقعیت دارد؟
چالش مومو چیست؟

در ابتدا شاهد انتشار مطالب زیر درباره چالش مومو بودیم:

رجبی، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا: در روز‌های اخیر شاهد مطرح شدن چالش مومو در سطح برخی استان‌های کشور به خصوص استان‌های جنوبی بوده ایم و برخی کاربران که بیشتر آن‌ها دانش آموز بوده اند پیام‌هایی حاوی محتوا و تصاویر مومو دریافت کرده اند.

رسیدگی به ارسال پیام‌ها و کلیپ‌های موسوم به «مومو» به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفته و بزودی افراد داخلی که هدفشان اذیت و آزار دانش آموزان بوده است، گرفتار قانون می‌شوند.‌‌‌ والدین در صورت برخورد فرزندشان با محتوای مومو با آن‌ها صحبت کرده و نگرانی آن‌ها را کاهش دهند.

مومو چالش خطرناک آنلاینی بسیار شبیه به بازی نهنگ آبی است که ابتدا از فیسبوک شروع شد و بعدتر از طریق واتس آپ گسترش پیدا کرد. هدف از این بازی ترسناک، قربانی کردن کودکان و نوجوانان بوده است. مومو کودکان و نوجوانان را تهدید می‌کند در صورتی که از دستورات او پیروی نکنند در شب به رویشان ظاهر شده و آن‌ها را نفرین می‌کند!

بعد از انتشار این مطلب در برنامه هایی به ویژه اینستاگرام و تلگرام خبر های دیگری منتشر شد که این چالش کذب محض بوده است و تنها شیطنت افرادی برای جذب ممبر در کانال ها و پیج های اینستاگرامی بوده است و مشخص شده است که مومو یک اپلیکشین برای تماس های فیک بر روی تلفن همراه‌ است.

انتشار این مطلب صرفا جهت اطلاع رسانی بوده است و واقعیت یا دروغی بودن آن تاکنون از هیچ سمت و سویی تکذیب یا تایید نشده است.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

کاملیا ابراهیمی: بازیگری دنیای جذابی است

کاملیا ابراهیمی: بازیگری دنیای جذابی است

کاملیا ابراهیمی، متولد هشت مهر هزار و سیصد و شصت و هفت، لیسانس کامپیوتر از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *