صفحه اصلی / اخبار داغ / پیش بینی بورس سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹

پیش بینی بورس سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹

در این مطلب از کولاک نیوز ، به بررسی و پیش بینی بورس سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹ خواهیم پرداخت! با ما همراه باشید. شاخص کل بورس امروز سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹ با رشد ۵۸۸۶ واحدی در ابتدای معاملات چهارمین روز کاری خود در هفته جاری در ارتفاع یک میلیون و ۴۹۶ هزار واحدی قرار گرفت. شاخص کل بورس با رشد ۵۸۸۶ واحدی در ابتدای معاملات چهارمین روز کاری خود در هفته جاری در ارتفاع یک میلیون و ۴۹۶ هزار واحدی قرار گرفت.

پیش بینی بورس سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹

بر اساس جدول نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس صبح امروز نمادهای خودرو، وبملت، فملی، خساپا، وپارس و فارس به ترتیب با ۱۱۲۰، ۱۰۹۸، ۶۴۵، ۶۲۲، ۵۸۰ و ۴۵۶ واحد رشد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند. وبملت – بانک ملت، فولاد – فولاد مبارکه اصفهان، فملی – ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌، پترول – گروه پتروشیمی س. ایرانیان، خساپا – سایپا و وتجارت – بانک تجارت در صدر لیست نمادهای پربیینده بورس قرار داشتند.

شاخص کل فرابورس امروز سه شنبه ۱۵ مهر ماه سال ۱۳۹۹ شمسی در ارتفاع ۱۷ هزار و ۶۴۷ واحدی قرار گرفت. صبح امروز نمادهای دی – بانک دی، آریا – پلیمر آریا ساسول، کرمان – س. توسعه و عمران استان کرمان، مادیرا – صنایع ماشین های اداری ایران، ارفع – شرکت آهن و فولاد ارفع، بپاس – بیمه پاسارگاد و هرمز – فولاد هرمزگان جنوب در صدر لیست نمادهای پربیینده فرابورس قرار داشتند.

اما آیا روند نزولی بازار سرمایه فردا متوقف می‌ شود؟

به به نظر می ‌رسد بازار فردا در عرضه و تقاضا به تعادل برسد و روند شاخص کل صعودی ‌شود.

در رابطه با قیمت دلار و واکنش بازار نیز می توان گفت زمانی که دلار افت قیمت داشت سهم ‌های دلاری بازار واکنش نشان دادند و باعث ریزش بازار شدند و این سهم‌ها در دوره اصلاح بسیار کمتر اصلاح کردند. هیجانات بازار سهام باعث شده است تا سهامداران به علت ضرر صف فروش تشکیل دهند ولی این کار هیچ فایده‌ ای ندارد و باعث ریزش بیشتر بازار می‌ شود. به نظر می‌رسد از این به بعد لیدر بازار سهم‌ های بانکی و خودرویی باشند و سهم‌ هایی که روی شاخص هم‌وزن تاثیر زیادی دارند.

زمان واریز یک درصد از صندوق توسعه ملی اعلام شد

ماشاالله عظیمی ، عضو شورای عالی بورس، در خصوص انتقال یک درصد از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه اظهار کرد: در حال حاضر قراردادهای مرتبط با انتقال یک درصد از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه آماده و به نهادهای مربوطه ارسال شده است و طبق گفته مسئولان تا پایان هفته این قراردادها تایید می ‌شود.

بعد از تایید قراردادها، نوبت به تایید بانک مرکزی می‌ رسد زیرا تا زمانی که بانک مرکزی دستوری صادر نکند امکان جابجایی یک ریال هم از صندوق توسعه ملی وجود ندارد.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

حوریه مقدم: روی بازیگرهایی که چهره نیستند ریسک کنید!

حوریه مقدم: روی بازیگرهایی که چهره نیستند ریسک کنید!

حوریه مقدم، متولد هشت آبان هزار و سیصد و شصت و شش، تهران،  مدرک کارشناسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *