صفحه اصلی / پرورش گل و گیاه / پرورش گل عدسی و نکاتی برای نگهداری از این گیاه

پرورش گل عدسی و نکاتی برای نگهداری از این گیاه

گل عدسی یکی از گل های بسیار زیبا می باشد و شما می توانید آن را از طریق بذر هایش تکثیر کنید. همراه ما باشید تا شما را با این گل آشنا کنیم و روش نگهداری از آن را برایتان توضیح دهیم.

پرورش گل های زینتی می تواند تاثیرات بسیاری بر زندگی شما داشته باشد و هوای پاکی را برای خانه شما ایجاد کند از این رو توصیه می کنیم چندین گل برای خانه خود بخرید. در مطالب قبلی پرورش گل ادونتوگلوسم ، پرورش گل تکوما و پرورش گل سینره را برای شما مطرح کردیم و در ادامه قصد داریم پرورش گل عدسی را برای شما بررسی کنیم.

پرورش گل عدسی و نکاتی برای نگهداری از این گیاه

پرورش گل عدسی

گل عدسی یکی از گل هایی می باشد که پایا و یک ساله است و در هر سال حدودا ۴۰۰ گل تولید می کند. بیش ترین گلدهی این گیاه از ابتدای تیر ماه شروع شده و گاها در کل زمستان ادامه می یابد. برای پرورش این گیاه باید بذر آن را تهیه کنید و در فصل پاییز و زمستان اقدام به کاشت کنید. البته اگر در مناطق سرد سیر زندگی می کنید می توانید این کار را در فصل بهار انجام بدهید. این گل بسیار کم توقع می باشد و مقاومت بسیاری نسبت به گرما و نور شدید  دارد. برای خاک این گیاه می توانید از خاک باغچه استفاده کنید تا رشد گیاه شما بهتر شود. در ادامه طریقه کشت این گیاه را برای شما بررسی می کنیم.

  • برای کشت بذر های این گل بهتر است از کوکوپیت یا پیت ماس استفاده کنید. این خاک ها برای رشد بذر ها بسیار ضروری می باشند و شما می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید و نگران سبز نشدن بذر ها نباشید. اگر از خاک های معمولی استفاده کنید ممکن است شانس سبز شدن برگ ها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.
  • در نظر داشته باشید که بذر ها را قبل از کشت باید ۴۸ ساعت با آب ولرم نم کنید و سپس آن ها را در عمق ۰.۵ سانتی متری خاک بکارید. محیط قرار گیری این بذر ها باید روشنایی بسیاری داشته باشد و بذر باید در طی روز آفتاب مناسب دریافت کند تا بتواند رشد خوبی داشته باشد
  • بعد از این که بذر ها را در پیت ماس یا کوکو پیت کاشتید حدودا ۱ هفته بعد می توانید از خاکبرگ و بستر های آماده دیگر برای این بذر ها استفاده کنید.
  • زمانی که خاک بذر ها خشک شدند می توانید با یک آب پاش دستی سطح خاک را مرطوب کنید.
  • زمان سبز شدن هر گیاهی متفاوت می باشد و بستگی به شرایط موجود دارد. گل عدسی هم حدودا ۱ الی ۲ هفته طول می کشد تا جوانه بزند و رشد کند.

پرورش گل عدسی و نکاتی برای نگهداری از این گیاه

سخن آخر

بسیاری از گیاهان را می توان با روش های گوناگونی تکثیر کرد ولی این گیاه یک ساله فقط از طریق بذر هایش تکثیر می شود و راهی دیگری برای تکثیر آن وجود ندارد. بیش تر افراد معتقد اند کاشتن این گیاه یک ساله بهتر است در فصل زمستان صورت بگیرد زیرا مدت زمانی که طول می کشد تا بذر ها سبز شوند ممکن است طولانی باشد. سبز شدن و جوانه زدن بذر ها با توجه به محیط  و خاکی که آن ها را کاشته اید  بستگی دارد و گاها ممکن است یک ماه طول بکشد تا بذر ها شروع به جوانه زدن کنند.

منبع : آرگا

برچسب :


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

فواید خمیر دندان زغالی و آشنایی با معایب استفاده از آن

فواید خمیر دندان زغالی و آشنایی با معایب استفاده از آن

فواید خمیر دندان زغالی بسیار زیاد می باشد ولی این خمیر دندان خوب نباید جایگزین …

دیدگاهتان را بنویسید