صفحه اصلی / رپورتاژ آگهی / همه چیز در مورد کولر گازی خورشیدی

همه چیز در مورد کولر گازی خورشیدی

کولر گازی خورشیدی یکی از محبوب ترین سیستم های سرمایشی است که این روز ها توسط مردم در سراسر دنیا به کار گرفته می شود، ولی در ایران اصلا به آن توجهی نشده است، این در حالی است کولر گازی های خورشیدی میتوانند مصرف برق را به صورت چشم گیری کاهش دهند.

همه چیز در مورد کولر گازی خورشیدی

کولر گازی خورشیدی چیست؟

این کولر ها دارای سیستم نسبتا ساده و روانی هستند و تنها به کمک برق و نور خورشید می توانند شمارا از دست گرمای آزار دهنده روزهای داغ تابستان نجات بدهند؛ کولر گازی خورشیدی با استفاده از منابع تجدید پذیر دوستدار محیط زیست است و با صرفه جویی منحصر به فردش در مصرف برق به شما زندگی راحت تری را هدیه می دهد.

آخرین تحقیقات کارشناسان نشان می دهد که استفاده از کولر گازی خورشیدی می تواند حدود ۳۰ الی ۵۰ درصد در هزینه های برق ماهانه شما صرفه جویی کند و زندگی بهتری را به شما هدیه بدهد؛ البته باید توجه کنید این کولر گازی در ظاهر با سایر کولر ها فرقی ندارد و و از نظر ظاهری کاملا مشابه هستند، تنها موردی که کولر گازی خورشیدی را از سایر کولر های گازی متمایز می کند وجود یک پانل خورشیدی و مخزن انرژی اضافه در کولر می باشد.

کولر های گازی خورشیدی در دو نوع پنجاه و صد درصدی ساخته شده اند که در عمل با هم تفاوت های زیادی دارند، مدل ۵۰ درصدی این کولر های گازی بخشی از نیروی مورد نیاز خود را برای تولید سرما از برق و بخش دیگری را از طریق پانل خورشیدی و نور خورشید تامین میکنند، تمرکز اصلی کولر گازی های خورشیدی تامین انرژی از طریق نور طبیعی خورشید میباشد، ولی در مواقع لازم از نیروی برق نیز استفاده میکنند.

 

کولر گازی خورشیدی  چطور کار می کند؟

کولر گازی خورشیدی سیستم نسبتا ساده ای دارد و به کمک نور خورشید یا مهتاب می تواند برای شما هوایی خنک و مطبوع را تولید بنماید، پایه و اساس کارکرد کولر گازی خورشیدی تغییرات ترمودینامیکی در سیکل تراکمی دستگاه می باشد.

در سیستم کولر گازی خورشیدی  از انرژی پاک نور خورشید استفاده می شود و به کمک اشعه ماورای بنفش شما می توانید در روزهای بارانی نیز از کولر گازی خودتان استفاده کنید؛ سیستم به روز و پیشرفته کولر گازی خورشیدی  به شما کمک می کتد که حتی در روز های ابری نیز از هوای خنک تولید شده توسط کولر لذت ببرید و مانعی برای استفاده کردن شما از کولر ایجاد نشود.

 

فواید کولر گازی خورشیدی

  • کاهش هزینه های ماهانه برق و و اصلاح الگوی مصرف
  • کاهش آلودگی محیط زیست و کمک به پاکیزگی هوا
  • افزایش بازدهی انرژی و کاهش مصرف انرژی الکتریکی

آیا کولر گازی خورشیدی سرمایش دارد؟

شاید شما پیش از این تصور می کردید که کولر گازی خورشیدی تنها در فصول گرم سال کاربرد دارد و نمی توانید به کمک آن در روزهای سرد زمستانی هوای گرم تولید کنید، اما جالب است بدانید کولر گازی خورشیدی به خوبی می تواند در فصول سرد سال گرما نیز تولید کند.

کولر گازی خورشیدی در تولید گرما برای روزهای سرد فرایندی مشابه کولر های گازی عادی دارد و در روزهای سرد و بارانی نیز می تواند به راحتی به کار خودش ادامه بدهد و نیاز های شمارا برطرف سازد ؛ بی شک نمی توان از تاثیر بیشتر تابش مستقیم نور آفتاب قوی و داغ بر روی پانل های خورشیدی کولر گازی چشم پوشی کرد ، اما اگر هوا ابری بود و خبری از خورشید نبود نباید از کارکرد کولر گازی ناامید شد.

کولر گازی خورشیدی با کمک اشعه ماورا بنفش خورشیدی کار می کند وزمان هایی که هوا ابری و بارانی هست نیز می تواند به خوبی به فعالیت خودش ادامه بدهد، این بسیار شگفت انگیز است که کولرگازی که اساس کارش با نور خورشید است حتی در نبود آن نیز بتواند به فعالیت های نرمال خودش ادامه دهد.

 

قیمت کولر گازی خورشیدی

کولر گازی خورشیدی  به علت نوع کارکردی که دارد ومنبع انرژی که از آن تغذیه می کند نسبت به سایرمدل های کولر گازی گران تر است و دیده شده است که گاهی حدود ۵۰ درصد قیمت بیشتری نسبت به سایر کولر های گازی دارد.

اکثر ایرانی ها ترجیح می دهند از کولر های گازی ساده استفاده کنند، علاوه بر خوب بودن این کولر گازی طرفداران زیادی در بین مردم دارد و اکثرا کولر های گازی ساده را به خورشیدی ترجیح می دهند، اصولا قیمت نهایی کولر گازی خورشیدی به ظرفیت آن بستگی دارد، هرچقدر که ظرفیت کولر گازی خورشیدی بیشتر باشد طبیعتا قیمت آن نیز بیشتر می شود.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

خرید گل رز جاودان در کرج

خرید گل رز جاودان در کرج

اگر شما جزو متولدین دهه ۶۰ باشید و از علاقه‌مندان به کارتون‌های آن دوران، قطعاً …

دیدگاهتان را بنویسید