صفحه اصلی / اخبار / نتایج آزمایش بالینی واکسن فایزر و بیونتک اعلام شد

نتایج آزمایش بالینی واکسن فایزر و بیونتک اعلام شد

نتایج آزمایش بالینی واکسن فایزر و بیونتک اعلام شد

گزارش کاملی از آزمایشات بالینی واکسن کرونا ویروس از شرکت‌های دارویی بیون تک و پی فایزر در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد.

نتایج آزمایش بالینی واکسن فایزر و بیونتک اعلام شد

نتایج آزمایش بالینی واکسن فایزر و بیونتک اعلام شد

به نقل از اسپوتنیک، تجزیه و تحلیل نهایی داده‌های کارآزمایی بالینی دو واکسن بیون تک و فایزر، ۹۵  درصد کارایی را در افراد ۱۶ ساله و بالاتر را نشان داد. بیش از ۴۳.۵ هزار نفر در این تحقیق شرکت کردند، نیمی از آن‌ها با واکسن واکسینه شدند، نیمی دیگر دارونما دریافت کردند.

گزارش شده است که واکسن BNT۱۶۲b۲ بدون در نظر گرفتن سن، جنس، نژاد، قومیت، شاخص توده بدنی و وجود بیماری‌های مشترک در همان سطح بالا کار کرده است. اثر بخشی واکسن در میان شرکت کنندگان مبتلا به فشار خون به طور جداگانه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت، اما نتایج نیز در ۹۵ درصد موارد موفقیت آمیز بود.

آژانس دارویی اتحادیه اروپا در ارتباط با بیماری همه گیر ویروس کرونا، نهادی است که مسئولیت مطالعه داده‌های مربوط به آزمایشات واکسن‌های ویروس کرونا در اتحادیه اروپا را دارد و همچنین نظرات خود را در مورد دارو‌های مورد مطالعه ارائه می‌دهد و آن‌ها را برای استفاده در بازار داخلی اتحادیه توصیه می‌کند.

شرکت آلمانی BioNTech و غول دارویی آمریکایی Pfizer در ماه نوامبر پایان مرحله سوم موفقیت آمیز آزمایشات بالینی واکسن خود را اعلام کردند که حدود ۹۵ درصد اثر بخشی در جلوگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ نشان داده است.

پست بعدی

ج دسامبر ۱۱ , ۲۰۲۰

آیا رفتار ویروس کرونا در ایران تغییر کرده است؟ سید عباس متولیان استاد اپیدمیولوژیستی در برنامه زنده تلویزیونی گفت: در واقع تغییر زیادی در ویروس کرونا رخ ندادند و کشنگی این ویروس بیشتر نشده است. بالا و پایین رفتن درصد‌ها ممکن است به شرایط زمانی بستگی داشته باشد. بعنوان مثال زمانی که […]

نتایج آزمایش بالینی واکسن فایزر و بیونتک اعلام شدنتایج آزمایش بالینی واکسن فایزر و بیونتک اعلام شد

منبع

این مطالب را نیز ببینید!

تازه ترین سوال و جواب ها درمورد کرونا

تازه ترین سوال و جواب ها درمورد کرونا

بیش از ۱۲۵ هزار نفر در ۱۱۸ کشور جهان به ویروس کرونا مبتلا هستند و …

دیدگاهتان را بنویسید