صفحه اصلی / اطلاعات عمومی / معنی اسم صهبا و اسم های مشابه با آن

معنی اسم صهبا و اسم های مشابه با آن

اسم کلمه یا اصطلاحی می باشد که برای هویت دادن به یک فرد یا یک وسیله از آن استفاده می شود، هر فرد با اسمی که دارد شناخته می شود و این اسامی هستند که باعث می شوند تا یک فرد شناخته و صدا زده شود.

معنی اسم دخترانه صهبا

انتخاب اسم برای نوزاد تازه متولد شده یکی از شیرین ترین و جذابترین دغدغه های والدین می باشد. این انتخاب نام در اکثر خانواده های ایرانی فقط پدر و مادرها را درگیر نمی کند بلکه سایر اعضای خانواده و فامیل نزدیک مثل مادر بزرگ یا پدر بزرگ ها، خاله و عمه ها و … را نیز شامل می شود و همه برای انتخاب یک اسم برازنده برای عضو کوچک خانواده دست بکار می شوند. برخی از والدین به دنبال نام های مذهبی و انتخاب نام بزرگان دین برای نوزادشان هستند و بعضی دیگر به دنبال اسامی اصیل ایرانی می باشند اما در هر صورت خانواده ها به دنبال نامی شایسته و زیبا و با معنی برای کودک خود هستند، انتخاب یک نام زیبا و با معنا حق هر فرزندی است. در این مطلب می خواهیم شما را با نام زیبا و دخترانه صهبا آشنا سازیم پس اگر می خواهید این نام را بر روی نوزاد خود بگذارید همراه ما باشید.

معنی اسم صهبا و اسم های مشابه با آن

معنای اسم صهبا

نام زیبای صهبا در زبان عربی مونث اصهب می باشد و به معنای سرخ و سفید عنوان شده است. علاوه بر این نام صهبا به معنی شراب انگوری و می یعنی شراب مایل به سرخ می باشد.

معنی اسم صهبا و اسم های مشابه با آن

ریشه اسم

همانطور که در قسمت معنای اسم اشاره شد نام صهبا ریشه عربی دارد و یک نام عربی محسوب می شود اما در ایران به وفور استفاده می شود، نام صهبا در ثبت احوال به ثبت رسیده و تا کنون بیش از ۱۴۰۰ نفر این نام را بر روی فرزند خود گذاشته اند.

معنی اسم صهبا و اسم های مشابه با آن

مرا به رند و عشق آن فضول عیب کند

که اعتراض بر اسرار علم غیب کند

کمال سر محبت ببین نه نقص گناه

که هر که بی هنر افتد نظر به عیب کند

ز عطر حور بهشت آن نفس برآید بوی

که خاک میکده ما عبیر جیب کند

چنان زند ره اسلام غمزه ساقی

که اجتناب ز صهبا مگر صهیب کند

***غزلیات حافظ***

منبع : آرگا


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

راهنمای کاشت و پرورش گیاه قاشقی

راهنمای کاشت و پرورش گیاه قاشقی

جالب است بدانید که در واقع بیش از ۱۰۰۰ گونه مختلف از گیاه قاشقی یا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *