صفحه اصلی / اطلاعات عمومی / معنی اسم آرن و بررسی اسم های مشابه با این اسم پسرانه ایرانی

معنی اسم آرن و بررسی اسم های مشابه با این اسم پسرانه ایرانی

اسم آرن یک اسم پسرانه کوتاه سه حرفی و زیبا می باشد که تاکنون برای نامگذاری و انتخاب اسم فرزند کاربرد کمی داشته و یکی از اسامی با فراوانی بسیار کم پسرانه به شمار می رود. برای دانستن معنای اسم آرن در ادامه مطلب همراه آرگا باشید.

معنی اسم زیبای آرن

  معنی اسم آرن و بررسی اسم های مشابه با این اسم پسرانه ایرانی

اسم آرن یکی از اسامی پسرانه سه حرفی و کوتاه می باشد که بسیار کم برای انتخاب اسم فرزند پسر کاربرد داشته و یکی از اسامی با فراوانی خیلی کم پسرانه به شمار می رود. آرن از نام های منتخبی با آر نیز محسوب شده که شامل اسامی پسرانه امروزی هم می باشد. این اسم معانی متعددی دارد که در ادامه مطلب به آن ها اشاره می شود.

در لغت نامه دهخدا

آرن( ر با فتحه یا کسره) : بندگاه میان ساعد و بازو از برون سوی یعنی جانب وحشی. آرنج، رونکک، مرفق، وارن.

زمانی دست کرده جفت رخسار / زمانی جفت زانو کرده آرن

معنی اسم آرن و بررسی اسم های مشابه با این اسم پسرانه ایرانی

آرن: (رُ) (یونانی ، اِ). گیاهی می باشد که آن را لوف گویند. قسم کوچک آن لوف صغیر و خبزالقرود  و آذان الفیل و فیلغوش و فیلگوش و پیلگوش و فیلجوش و رجل العجل و قسم بزرگ آن لوف کبیر و شجره التنین و آرن مطلق و قسم سوم آن لوف الحیه و دراقیطون و لوف مستطیل و قسم چهار آن لوف الجعده و قسم آخر آن قلقاس گفته می شود. و به آرن صارن رجوع شود.

آرن صارن

پیلگوش، پیلغوش، لوف الصغیر، فیلجوش، خبزالقرود، رجل العجل

ترو آرن

نام مرکز بخشی از ولایت کان می باشد که در ایالت کالوادو واقع است.

معنی اسم آرن و بررسی اسم های مشابه با این اسم پسرانه ایرانی

معنی اسم آرن

آرن از سری اسامی پسر با آر می باشد که این اسم ها اکثرشان مفهومی آریایی و ایرانی را در بر می گیرند. مانند نام های آریان،  آریا، آران، اسم آرن نیز چنین مفهومی داشته و با معنای ایرانی و آریایی همراه است. در ذکر ریشه اسم آرن، عنوان شده است که نام اصیل ایرانی پسر با ریشه پارسی می باشد.

در برخی منابع برای معنای اسم آرن بیان شده که نام نوعی گیاه از خانواده آرن ها (که شامل اریصارون یا لوف آذان الفیل یا فیلگوش لوف الجعدرا) می باشد.

آرن: بندگاه میان ساعد و بازو از سمت بیرون : مرفق از فنون کشتی گیری در خاک بوده که عبارت است از این که کت طرف را گرفته و درو می نمایند به صورتی که پشت طرف به خاک برسد. یک نمونه آن ایستاده عمل می شود که به آن آرنج سرپا می گویند.

معنی اسم آرن و بررسی اسم های مشابه با این اسم پسرانه ایرانی

هنگامی که از لحاظ واژه ای و نه اسمی نام آرن را مورد بررسی قرار می دهیم در برخی منابع با تلفظ فتحه روی حرف ر به معنای آرنج معنا شده است. که البته با نام آرن متفاوت است. در برخی منابع دیگر نام آرن را سلحشور معنا کرده اند که البته برای این تعبیر منبع قابل اطمینانی ذکر نشده است. ناگفته نماند ارن سفلی نام روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان بافت استان کرمان است.

معنی اسم آرن و بررسی اسم های مشابه با این اسم پسرانه ایرانی

در برخی منابع بیان شده که اسم آرن یکی از اسامی پسرانه مورد تایید ثبت احوال ایران بوده ولی متاسفانه ثبت احوال معنای مشخصی برای این اسم تعیین نکرده است. ضمنا آمار اسم آرن در ثبت احوال مشخص نبوده و فعلا سازمان ثبت احوال درباره فراوانی این اسم گزارشی ارائه نداده است. و بنا بر آنچه که ظواهر نشان می دهد این اسم فعلا فراوانی بسیار کمی در ایران دارد.

از اسامی مشابه با اسم آرن می توان به اسم آرون و آران اشاره کرد. نام آرنا که قبلا برای پسران نیز انتخاب می شد در حال حاضر تنها برای فرزند دختر به ثبت می رسد.

منبع : آرگا


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

فواید خمیر دندان زغالی و آشنایی با معایب استفاده از آن

فواید خمیر دندان زغالی و آشنایی با معایب استفاده از آن

فواید خمیر دندان زغالی بسیار زیاد می باشد ولی این خمیر دندان خوب نباید جایگزین …

یک دیدگاه

  1. با سلام اسم آرن را برای اولین بار بنده درایران ثبت کردم.آرن وسورن دوتا از سرداران سپاه ایران وهمدوره با رستم سیستانی بودند.در اروپا معنی آرن یعنی فرمانروا،عقاب

دیدگاهتان را بنویسید