صفحه اصلی / رپورتاژ آگهی / معرفی پایگاه خبری صفحه اقتصاد مرجع اخبار رمزارز

معرفی پایگاه خبری صفحه اقتصاد مرجع اخبار رمزارز

با ظهور بیت کوین در سال ۲۰۰۸ میلادی، کارشناسان حوزه مالی، خبر از تولد پدیده ای تحول ساز می دادند. پدیده ای که در عمر کوتاه خود نهاد بانک و مرکزیت در مبادلات مالی را هدف قرار داده بود و با وجود مخالفت دولت ها و رگولاتوری های سخت گیرانه با قدرت به مسیر رشد خود ادامه داد.  یکی از نکات قابل توجه در مورد پدیده رمزارز ها و به طور خاص بیت کوین، تکنولوژی بستر آن بود، فناوری بلاک چین یا زنجیره بلوک که توانسته بود با بکارگیری ابزار ریاضیات و رمزنگاری به صورت بهینه مساله عدم اعتماد را در شبکه همتا به همتا حل کند و معماری منحصر به فردی را پیشنهاد کند که بدون نیاز به وجود ناظر، تراکنش ها تایید شده و شبکه پایدار بماند.

فلسفه پیدایش رمزارزها

پس از بررسی تاریخ رمزارزها قبل و بعد از تولد بیت کوین، یک سوال مهم باقی می ماند، اصلا چه شد که محققان و توسعه دهندگان به فکر توسعه رمزارزها و بطور خاص بیت کوین افتادند؟ چه کمبود و خلاء بزرگی در سیستم های مالی سنتی آنها را مجاب کرده بود تا به فکر توسعه یک جایگزین متمایز بیافتند؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت، وجود نهاد متمرکز قدرتمندی به عنوان بانک مرکزی که بواسطه داشتن انحصار در چاپ پول و نظارت بر تراکنش ها، قدرت بلامنازع سیستم مالی سنتی بود گروهی را بر آن داشت تا به فکر ارائه یک سیستم مالی غیر متمرکز بدون وجود نهاد مرکزی باشند. این گروه که در قالب جنبش سایفرپانک ها و گروه کریپتو آنارشیست‌ها خود را معرفی می کردند، رمزنگاری و ریاضیات را بهترین ابزار برای ایجاد امنیت در یک شبکه غیرمتمرکز می دانستند. این گروه در دهه ۸۰ میلادی یک بیانیه تحت عنوان مانیفست کریپتو آنارشیسم منتشر کرده و اصول و اهداف خود را در آن ارائه کردند. از مهمترین بندهای مانیفست کریپتو آنارشیست ها می توان به این جمله اشاره کرد، ما طبیعت اعتماد و اعتبار را تغییر خواهیم داد، از افراد مهم و تاثیر گذار این جریان می توان به تیموتی می مهندس بازنشسته اینتل اشاره کرد که یکی از سه نگارنده اصلی مانیفست کریپتو آنارشیسم بود.

رمزارزها در کشورمان

رمزارزها نام شناخته شده ای برای همگان نیستند و شاید عموم با نام بیت کوین بیشتر آشنا باشد. رمزارزها که خود شعبه ای از ارزهای دیجیتال هستند با چند رمزارز مطرح و قدیمی تر یعنی بیت کوین و اتریوم شناخته می شوند در حالی که امروزه بیش از ۲۰۰۰ رمزارز در بازارهای مالی دنیا موجودند و حجم بازار رمزارزها حدود ۱۵۰ میلیارد دلار است. در ابتدای امر، اقتصاددانان بیت کوین را جدی نگرفتند تا اینکه این پول جدید از پس حوادث متعددی برآمد و دولت ها را ناچار به پذیرش و قانون گذاری پیرامون خود کرد. کشور ما هم از این موضوع مستثنی نیست و فرایند استخراج رمز ارزها در دست انجام است و نهادهایی از قبیل، مرکز ملی فضای مجازی، بانک مرکزی، قوه قضاییه، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، پلیس فتا و … درگیر آن شده اند.

پایگاه خبری تحلیلی صفحه اقتصاد مرجع اخبار رمزارز

معرفی پایگاه خبری صفحه اقتصاد مرجع اخبار رمزارز

در سایت صفحه اقتصاد که مرجع اخبار رمزارز در بین سایت‌های اقتصادی است، هر روز اخبار جدید و متنوعی از رمزارزها در سایت صفحه اقتصاد منتشر می ‌شود. در دسته رمزارز پایگاه خبری صفحه اقتصاد ، قیمت لحظه ای رمزارزها و انواع رمزهای دیجیتال از نظرتان می گذرد. معرفی انواع رمزارزها، پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال از دیگر پست های مهم این صفحه می باشد.

از لینک های منتخب رمزارز سایت صفحه اقتصاد می توان به مطالب مهم زیر اشاره نمود:

قیمت ارزهای دیجیتال امروز

قیمت کاردانو امروز | آینده پیش روی کاردانو

قیمت تتر امروز | آینده پیش روی تتر

قیمت اتریوم امروز | آینده پیش روی اتریوم

قیمت بیت کوین امروز | آینده پیش روی بیت کوین

قیمت دوج کوین امروز | آینده پیش روی دوج کوین

شبکه های اجتماعی پایگاه خبری صفحه اقتصاد

تلگرام پایگاه خبری صفحه اقتصاد : https://t.me/safheeghtesad

اینستاگرام پایگاه خبری صفحه اقتصاد: https://www.instagram.com/safheeghtesad/

توئیتر پایگاه خبری صفحه اقتصاد: https://twitter.com/safheeghtesad

فیس بوک پایگاه خبری صفحه اقتصاد: https://www.facebook.com/safheeghtesad

لینکدین پایگاه خبری صفحه اقتصاد: http://www.linkedin.com/in/safheeghtesad

پینترست پایگاه خبری صفحه اقتصاد: http://www.pinterest.com/safheeghtesad
منبع

این مطالب را نیز ببینید!

خرید گل رز جاودان در کرج

خرید گل رز جاودان در کرج

اگر شما جزو متولدین دهه ۶۰ باشید و از علاقه‌مندان به کارتون‌های آن دوران، قطعاً …

دیدگاهتان را بنویسید