صفحه اصلی / اجتماعی / علت خودکشی دانش آموزان رامهرمزی چیست؟

علت خودکشی دانش آموزان رامهرمزی چیست؟

به گزارش پایگاه خبری کولاک نیوز، کانال تلگرامی مدارا به نقل از غصرجنوب نوشت: خودکشی چند دانش آموز نوجوان رامهرمزی در ماه های اخیر، نگرانی های بسیاری برای خانواده ها ایجاد کرده است.

علت خودکشی دانش آموزان رامهرمزی چیست؟
خودکشی دانش آموزان رامهرمزی

در پی اعلام خبر خودکشی چند دانش آموز دختر رامهرمزی در سنین نوجوانی، افکار عمومی را با این پدیده نوظهور درگیر کرده که مابین سیل متعدد حوادث شوکه کننده این روزها همانند گورخوابی، بام خوابی، تن فروشی کودکان، کودکان کار و… شاهد یک ضایعه بدیع دیگر است لذا این اخبار تکان دهنده خانواده ها و والدین بسیاری را دچار نگرانی زایدالوصفی نموده که مبادا روزی این اختلال اجتماعی شایع شود و این بار گریبان محصلین خودشان را بگیرد.

به گفته بسیاری از متفکران و صاحب نظران حوزه جامعه شناختی ارتکاب این چنین نابهنجاری های رفتاری و خطرناک تبار های عدیده ای دارند که از آن جمله می توان فقر، تبعیض، آموزش ناکافی و اعتیاد والدین را می توان برشمرد، لذا بر آن شدیم تا در خصوص خودکشی بحث‌برانگیز و دنباله دار این ۵ دانش آموز نوجوان که همگی دختر بودند سطری چند در جهت رویت زوایای پیدا و پنهان آن بنگاریم.

شامگاه روز جمعه ۲۲ آبان ۹۹ خبری تکان دهنده مبنی بر فوت یک دختر رامهرمزی بر اثر خودکشی همه رسانه‌های محلی و استانی را درنوردید.

قضیه از این قرار است که این دانش آموز ۱۵ ساله در عین بی اطلاعی و بی‌خبری خانواده‌اش و نا روشن بودن علت این عمل خود را حلق آویز میکند که پس از چندی منجر به فوت وی می‌شود، این در حالی است که از اول مهرماه سال جاری تا این حادثه متاخر شاهد ۵ خودکشی مشابه از این دست بوده‌ایم.

رستمی رئیس آموزش و پرورش شهرستان رامهرمز در این باره اظهار داشت: عواملی از جمله اختلافات درون خانوادگی، تعصبات کورکورانه، تعارضات فکری و عاطفی، عدم تناسب افکار و سلایق، عدم پاسخگویی و به نیازها و اقتضائات زیستی را شامل می شود.

وی افزود ما در شهرستان رامهرمز حدود ۲۷ هزار دانش آموز داریم که طبق برآورد خرداد سال گذشته حدود ۴ هزار نفر از این دانش آموزان فاقد موبایل و ابزار حداقلی برای تحصیل مجازی هستند.

رستمی تصریح نمود: یکی از خودکشی های اخیر به علت اصرار دانش‌آموز به داشتن موبایل و خودداری والدین و برادران متوفی در تهیه موبایل بوده است.

این در حالی است که فرماندار این شهرستان مدعی است که، یک کارگروه متشکل از بهزیستی آموزش و پرورش دانشگاه در جهت رصد و علت یابی این ضایعه شروع به کار کرده است.

اما طبق بررسی های حاصله از سوی خبرنگار خورنا هیچگونه کارگروهی تا این لحظه به صورت رسمی شروع به کار نکرده است و مشخص نیست که آرش قنبری فرماندار رامهرمز چرا بدین شیوه در جهت پاسخگویی اقدام نموده و پاسخ درخوری نه به اصحاب رسانه ونه به افکار عمومی می دهد.

از جانبی قاسم براتی بخشدار سلطان آباد افزود: با همه توان در جهت علت‌یابی و برخورد با خودکشی های دنباله دار اقدامات موثری را صورت خواهد داد.

ولی پس از راستی آزمایی ها و کنکاش ها در رجوع به اقول و مدعیات والدین و بستگان این دانش آموزان، پی به جنبه های متناقض و شبه آلود آنها برده، لذا می طلبد که در یک رویه شفاف و قاطع نسبت به این ضایعه دردناک و خطر آفرین هر چه زودتر مقامات مربوطه ورود کنند تا از خسران بیش از پیش جلوگیری به عمل آید و خیال خانواده‌ها را اندکی التیام بخشد.

راهکار مسئولان محلی رامهرمز در خصوص این اتفاقات ناگوار و نگران کننده، ارسال نامه ای غیرقانونی و خلاف قانون مطبوعات در خصوص عدم انتشار اخبار خودکشی های سریالی در رامهرمز بوده است.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

کاملیا ابراهیمی: بازیگری دنیای جذابی است

کاملیا ابراهیمی: بازیگری دنیای جذابی است

کاملیا ابراهیمی، متولد هشت مهر هزار و سیصد و شصت و هفت، لیسانس کامپیوتر از …

دیدگاهتان را بنویسید