صفحه اصلی / اخبار داغ / عفونت کووید ۱۹ باعث ریزش موی سر می شود؟

عفونت کووید ۱۹ باعث ریزش موی سر می شود؟

به گزارش پایگاه خبری کولاک نیوز ، عفونت کووید ۱۹ می تواند مانند دیگر بیماری های ویروسی و عفونی، تعدادی از موهای سر را وارد فاز استراحت کند و یک ریزش موی سر شدید به دنبال این بیماری برای فرد ایجاد کند!

عفونت کووید ۱۹ باعث ریزش موی سر می شود؟
ریزش موی سر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا

ویروس کرونا بیماری است که بسیاری از وقایع آن هنوز مشخص نشده است و با گذر زمان و با افزایش تعداد بیماران هر روز علائم بالینی آن تغییر می‌کند! یکی از تغییرات این ویروس می ‌تواند با علائم پوستی همراه باشد؛ و به دلیل اینکه بیماران کرونایی داروهای مختلفی مصرف می کنند، این علائم پوستی می ‌تواند ناشی از عوارض دارو و همراهی بیماری ها با بیماری کووید ۱۹ باشد.

ممکن است فردی به علت داشتن بیماری پوستی ویروسی و همزمان شدن آن به ویروس کرونا، علائم مختلف پوستی در بدن وی ظاهر شود. در انگشتان پای تعدادی از بیماران علائمی به شکل سرمازدگی دیده می شود و در تعدادی دیگر نیز ضایعات کهیری مشاهده شده است! اما همچنان نمی توان گفت این علائم مختص بیماران کرونایی است!

هنوز به طور دقیق نمی توان گفت که ظاهر شدن کهیر روی بدن و دیگر بیماری ‌های پوستی از علائم اصلی کووید ۱۹ است.

چرا تعدادی از بیماران مبتلا شده به کووید ۱۹ دچار ریزش و خارش مو شده اند؟

اگرچه ریزش مو علت های بسیار زیادی دارد اما عفونت کووید ۱۹ هم می تواند مانند دیگر بیماری ها تعدادی از موهای سر را وارد فاز استراحت کند و یک ریزش شدید به دنبال این بیماری برای فرد ایجاد کند! این ویروس هم مانند دیگر بیماری ها می تواند با تاخیر ۲ تا ۳ ماهه مشکلاتی مانند ریزش مو را برای بیمار ایجاد کند. معمولا موهایی که به دنبال بیماری های شدید، ریزش پیدا می کنند بعد از یک دوره ۳ تا ۴ ماهه مجدد شروع به رشد می‌کند.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

کاملیا ابراهیمی: بازیگری دنیای جذابی است

کاملیا ابراهیمی: بازیگری دنیای جذابی است

کاملیا ابراهیمی، متولد هشت مهر هزار و سیصد و شصت و هفت، لیسانس کامپیوتر از …

دیدگاهتان را بنویسید