صفحه اصلی / خودرو / طریقه هواگیری باک بنزین پراید و چند توصیه مهم که باید جدی بگیرید

طریقه هواگیری باک بنزین پراید و چند توصیه مهم که باید جدی بگیرید

از دلایل هوا گرفتن باک بنزین پراید، ناخالص بودن بنزین است که راه خروجی گازها از باک را مسدود کرده و مانع خروج آن می شود. ما در این بخش به نحوه برطرف کردن این مشکل می پردازیم.

دلیل هوا گرفتن باک بنزین پراید

بر روی مخزن بنزین، منافذی برای خروج گاز تعبیه شده است تا از جمع شدن گاز ها در باک جلوگیری شود. اما گاهی این منافذ به دلایلی بسته می شوند و از خروج گاز به بیرون مخزن بنزین جلوگیری می کنند که باعث جمع شدن گاز در مخزن شده و خطراتی را به وجود می آورد. از دلایل جمع شدن گاز در مخزن بنزین و خارج نشدن گاز ها از درون آن، ناخالصی بنزین است. زمانی که بنزین ناخالص باشد راه خروج گاز های داخل باک بسته می شود و مانع خارج شدن گاز های حاصل از تبخیر بنزین درون مخزن می شود.

طریقه هواگیری باک بنزین پراید و چند توصیه مهم که باید جدی بگیرید

راه های شناسایی جمع شدن گاز در مخزن بنزین

برای شناسایی تجمع گاز ها در مخزن سوخت می توان از دلایل زیر استفاده کرد.

یکی از دلایل تجمع گاز درون مخزن سوخت، بوی بنزین در کابین خودرو است که می توان به جمع شدن گاز در مخزن سوخت پی برد. از دیگر دلایل که به تجمع گاز در مخزن سوخت اشاره می توان گفت که اگر مخزن سوخت خالی باشد اما آمپر، کمی بنزین را در مخزن نشان دهد و همچنین هنگام بنزین زدن در در پمپ بنزین، بنزین از باک پس زده شود و از درون مخزن به بیرون بریزد می توان به تجمع گاز در درون مخزن پی برد. همچنین زمانی که موتور خودرو به درستی کار نمی کند ممکن است گاز داخل مخزن سوخت به موتور خودرو رسیده باشد که به دلیل تجمع گاز دز درون مخزن سوخت خودرو است که در اینصورت باید مخزن سوخت هواگیری شود.

نحوه هواگیری باک بنزین پراید

زمانی که هر کدام از دلایل ذکر شده در بالا در خودرو مشاهده شود به این معنا است که باک خودرو نیاز به هواگیری دارد. برای هواگیری در مرتبه اول باید خودرو به تعمیرگاه برده شود تا توسط تعمیرکار هواگیری انجام شود. در صورتی که تعمیرگاه در دسترس نباشد برای هواگیری باک بنزین پراید باید سوخت گیری را انجام داد اما با این تفاوت که عمل سوخت گیری مدت بیشتری نسبت به سوخت گیری عادی طول خواهد کشید.

طریقه هواگیری باک بنزین پراید و چند توصیه مهم که باید جدی بگیرید

این روش به این صورت است که وقتی بنزین از باک پس زده و به بیرون ریخته شد عمل سوخت گیری را باید متوقف کرد تا بنزین بتواند در باک جایگیری شود و هوای داخل باک را خارج کند. این عمل باید تا زمانی ادامه پیدا کند که باک تقریبا پر شود. این عمل باید چندین مرتبه تکرار شود تا باک بنزین به طور کامل هوا گیری شود. اما اگر با این روش گاز ها از داخل باک خارج نشدند، خودرو حتما باید به تعمیرگاه برده شود.

توصیه های ایمنی برای هواگیری باک

توصیه هایی برای ایمنی در هنگام هواگیری باک بنزین پراید وجود دارد که حتما باید به آن ها عمل کنیم. هنگام هواگیری خودرو حتما باید خاموش باشد و به هیچ وجه نباید از عوامل آتش زا استفاده کرد. و در آخر نیز باید به این نکته توجه کرد که باک بنزین نباید هرگز کاملا پر شود و همچنین بنزین منبع تغذیه خودرو است و چون از سالم بودن بنزین مطمئن نیستیم و مطمئنا ناخالصی در بنزین وجود دارد باید هرچند وقت باید فیلتر بنزین تعویض شود و از سالمی لوله های خروج گاز اطمینان حاصل کنیم تا از مشکلات و خطرات احتمالی جلوگیری کنیم.

همچنین می توانید برای آشنایی با طریقه هواگیری رادیاتور کلیک نمایید.

منبع : آرگا


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

جلوگیری از هک اینستاگرام با چند تکنیک ساده

جلوگیری از هک اینستاگرام با چند تکنیک ساده

امروزه اینستاگرام یکی از محبوبترین شبکه های اجتماعی در جهان است و تعداد زیادی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *