صفحه اصلی / آشپزی / طرز تهیه انار پلو و فوت و فن های این غذای خوشمزه ایرانی

طرز تهیه انار پلو و فوت و فن های این غذای خوشمزه ایرانی

انار پلو از انواع غذاهای خوشمزه و مجلسی می باشد و این غذا متعلق به شهرهای شیراز و قزوین می باشد و شما می توانید انار پلو را برای شب یلدا در منزل تهیه کنید. در طرز تهیه انار پلو از برنج و انار دون شده و سینه مرغ و خلال پسته و گشنیز و پیاز و زعفران و کره و ادویه و پودر تخم گشنیز استفاده می شود.

پلوی مخلوط از انواع غذاهای خوشمزه و لذیذ می باشد و شما می توانید پلوی مخلوط را با انواع روش ها نظیر انار پلو و زرشک پلو و نرگسی پلو و کشمش پلو بپزید و در برنامه غذایی تان تنوع ایجاد کنید.

طرز تهیه انار پلو و فوت و فن های این غذای خوشمزه ایرانی

مواد لازم

  • برنج آبکش شده : چهار پیمانه
  • انار دون شده : دو پیمانه
  • سینه مرغ : ۴ عدد
  • گشنیز تازه و خرد شده : دو پیمانه
  • خلال پسته : یک پیمانه
  • پیاز درشت : سه عدد
  • زعفران دمکرده : به میزان لازم
  • کره : ۵۰ گرم
  • نمک و زردچوبه : به مقدار لازم
  • فلفل سیاه و تخم گشنیز : به مقدار لازم

طرز تهیه انار پلو مجلسی و خوش طعم

برای پخت انار پلو ابتدا سینه مرغ را به خوبی بشویید و آن را به همراه فلفل سیاه و پیاز و نمک و زردچوبه و مقداری آب درون قابلمه بریزید تا سینه مرغ پخته شود.

سینه مرغ پخته شده را به کمک دست ریش ریش نمایید همچنین می توانید قبل از پختن سینه مرغ آن را به صورت مکعب هایی کوچک و هم اندازه برش بزنید سپس سینه مرغ را بپزید که در این صورت نیازی به ریش ریش سینه مرغ نخواهد بود.

برای تهیه مواد میانی باقی مانده پیازها را به صورت خلالی خرد نمایید و آن ها را به همراه مقداری کره و روغن مایع سرخ نمایید و نصف خلال پسته را به پیازها بیفزایید تا خوشبو شوند. سینه مرغ پخته شده را به پیاز بیفزایید و بعد از گذشت چند دقیقه زردچوبه و فلفل سیاه و تخم گشنیز و نصف زعفران دمکرده را به مواد بیفزایید و مواد را به خوبی با یکدیگر ترکیب نمایید.

بعد از گذشت دو دقیقه گشنیز خرد شده و انارهای دانه شده را به مخلوط مواد بیفزایید و مواد را به مدت سه دقیقه دیگر تفت دهید تا خامی گشنیز و انار گرفته شود.

طرز تهیه انار پلو و فوت و فن های این غذای خوشمزه ایرانی

درون قابلمه ای مناسب مقداری آب و نمک بریزید و بعد از اینکه آب به دمای جوش رسید برنج خیس خورده را به آن بیفزایید و بعد از نرم شدن برنج آن را درون آبکش بریزید و در کف قابلمه ته دیگ مورد نظر خود را قرار دهید و یک لایه از برنج آبکش شده را درون قابلمه بریزید سپس یک لایه از برنج آبکش شده را روی ته دیگ بریزید و یک لایه از مخلوط انار و مرغ را روی لایه برنج بریزید و به همین روش ادامه دهید تا مخلوط مواد میانی و برنج آبکش شده تمام شود.

درب قابلمه را روی آن قرار دهید و حرارت شعله گاز را زیاد نمایید تا بخار برنج بلند شود سپس مقداری زعفران دمکرده و کره آب شده روی برنج بریزید و حرارت شعله گاز را کم نمایید و اجازه دهید تا انار پلو به مدت ۳۰ دقیقه دم بکشد.

باقی مانده خلال پسته و در صورت تمایل مقداری کشمش را درون مقداری روغن سرخ نمایید و در هنگام سرو روی انار پلو بریزید.

طرز تهیه انار پلو و فوت و فن های این غذای خوشمزه ایرانی

نکات طلایی برای طعم ایده آل انار پلو

۱.در صورت تمایل می توانید انار پلو را به کمک خلال پسته و خلال بادام و کشمش و خلال پوست پرتقال تزیین نمایید.

۲. برای پخت انار پلو می توانید گوشت گوساله یا گوسفند بدون چربی را جایگزین سینه مرغ کنید.

۳. در صورت تمایل می توانید گشنیز خرد شده را از دستور تهیه انار پلو حذف نمایید.

طرز تهیه انار پلو و فوت و فن های این غذای خوشمزه ایرانی

در این مطلب آموزش پخت انار پلو مجلسی را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار دادیم که امیدواریم با توجه به نکات و دستور غذایی ذکر شده بتوانید این غذای ایرانی را در منزل به راحتی بپزید.

منبع : آرگا


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

طرز تهیه مربا گوجه فرنگی یک مربای خوشمزه و متفاوت

طرز تهیه مربا گوجه فرنگی یک مربای خوشمزه و متفاوت

همانطور که می دانید مرباها داری انواع مختلفی هستند و با روش های متفاوتی نیز …

دیدگاهتان را بنویسید