صفحه اصلی / خانه داری / رفع گرفتگی لوله با ۷ اقدام موثر و کاربردی

رفع گرفتگی لوله با ۷ اقدام موثر و کاربردی

گرفتگی لوله ها از مشکلاتی است که بر اثر پر شدن لوله های فاضلاب ایجاد می شود و لوله ها می گیرد. که ما در این مقاله به موضوع روش هایی برای باز کردن و رفع گرفتگی لوله می پردازیم همچنین با ساخت محلول هر سریع تر گرفتگی ها را باز نمایید. با این که گرفتن لوله ها اصلا اتفاق خوبی نیست با این وجود که ایجاد آلودگی و کثیفی در منزل می کند و بوی نامطبوعی را به همراه دارد. بر اثر این مشکل خیلی از افراد به فکر زنگ زدن با لوله بازکنی می افتد که واقعا لازم نیست و خود شما می توانید این کار را انجام دهید. در ادامه مطالب همراه ما باشید.

روش های رفع گرفتگی لوله

اگر لوله های تان صورت پیاپی می گیرد و شما را درگیر گرفتاری می کند باید این خبر خوش را بدهم که می توانید خودتان لوله باز کن منزل خودتان باشید. با انجام یکسری از روش ها و ایجاد محلول لوله بازکنی می توانید این آلودگی و بوی ناخوش آیند را از زندگی خود دور نمایید. با این که سخت است ولی شما از پس این کار بر می آید و با آموزش های کامل ما می توانید لوله های گرفته تان را باز نمایید و از پس این مشکل برآیید.

رفع گرفتگی لوله با ۷ اقدام موثر و کاربردی

روش اول: آموزش ساخت محلول لوله بازکنی در خانه

برای رفع گرفتگی لوله ها می توانید با استفاده از ساخت محلول در خانه لوله ها را باز نمایید کار دشواری نیست که حتما به بیرون بسپارید و نیازی هم به محلول های شیمیایی نخواهد بود. این روش خانگی بدون خطر می تواند راهی برای انجام گرفتگی لوله باشد که به شکل ساده و آسان بدون هیچ مشکلی انجام گردد. چنان چه می بینید توالت منزل تان گرفتگی دارد و با آب و محلول هم باز نمی شود حتما این شیوه را انجام دهید تا بهتر نتیجه بگیرید. در ابتدا نصف گالن آب گرم و جوش را که خاصیت شویندگی دارد با ۱ فنجان جوش شیرین و ۲ فنجان سرکه یک محلول خانگی بسازید. سپس ترکیب را از نزدیک ترین فاصله داخل کاسه توالت بریزید تا تمام شود و بگذارید محلول از شب  تا صبح بماند تا تمیزی بیشتری را در صبح ببینید. چون جوش شیرین و سرکه ۲ محلول اسیدی شیمیایی هستند موجب باز شدن بیشتر لوله می شود که خاصیت ۲ برابری خواهد داشت. همچنین می توانید جوش و سرکه را در ابتدا در کاسه توالت بریزید و بعد آب گرم را داخلش خالی کنید تا فضولات داخل لوله توالت با این روش به خوبی از بین برود.

رفع گرفتگی لوله با ۷ اقدام موثر و کاربردی

روش دوم: استفاده از سیم بلند و خمیده برای باز کردن لوله ها

اگر با گرفتگی سینک ظرفشویی یا لوله حمام مواجه شدید و حس کردید بوی ناخوشایندی به شما می رسد باید به فکر باز کردن لوله باشید. با استفاده از یک سیم فلزی فنری اگر ندارید می توانید از چوب لباسی فلزی استفاده نمایید و خمیدگی آن را باز کنید بعد یک طرف آن را مانند قلاب ماهیگیری کج نمایید و داخل لوله بفرستید و تمام جرم و مو و کثیفی ها را خارج کنید. باید همه محتوا را بکشید بیرون و بعد در آخر آب داغ را بازکنید و داخل لوله بریزید تا باز شود. باید حواستان باشد جرم داخل لوله پایین تر نرود و به سمت بالا خارج شود.

رفع گرفتگی لوله با ۷ اقدام موثر و کاربردی

روش سوم: استفاده از نمک و سرکه برای رفع گرفتگی لوله

در این روش به مقدار نصف فنجان نمک و نصف فنجان سرکه احتیاج دارید تا با هم ترکیب شوند سپس با مخلوط یک گازی تولید می شود که بدون هیچ معطلی باید آن را داخل لوله بریزید تا حالت جوشش کم نشده سپس محتویات و کثیفی هر چه هست از بین می رود. او را بگذارید تا شب یا تا ۲ ساعت به همین شکل بماند که در آخر با آب گرم و پر فشار لوله را شستشو دهید.

رفع گرفتگی لوله با ۷ اقدام موثر و کاربردی

روش چهارم: استفاده از جاروبرقی تر

اگر شما جاروبرقی دارید که تر و خشک است آن را به حالت تر تنظیم نمایید سپسمکش مخرج را به دور لوله بگذارید. لای درز را خوب بگیرد و با کیسه قدیمی که دارید داخلش بگذارید و جاروبرقی را با مکش بالا جهت تخلیه گرفتگی انجام دهید تا رفع گرفتگی لوله انجام شود.

رفع گرفتگی لوله با ۷ اقدام موثر و کاربردی

روش پنجم: کاربرد جوهر نمک برای باز کردن لوله فاضلاب

برای به کار بردن جوهر نمک باید احتیاط داشت و با استفاده از دستکش پلاستیکی و محافظ چشمی آن را به کار ببرید. جوهر نمک موجب سوختگی های نامطبوعی خواهد شد که برای تهیه آن از فروشگاه های ابزار آلات استفاده نمایید. در ابتدا باید تقریبا سه چهارم گالن آب خنک را داخل سطل بریزید و تا سه فنجان جوهر نمک اضافه نمایید و با یک قاشق چوبی آن را مخلوط کنید تا گاز و جوش ایجاد کند بعد محلول را درون فاضلاب ریخته و تا نیم ساعت بگذارید بماند بعد با آب گرم بشویید و همین طور مراحل را تکرار کنید.

رفع گرفتگی لوله با ۷ اقدام موثر و کاربردی

روش ششم: بهره گیری از مواد شوینده برای باز کردن لوله

برای رفع گرفتگی لوله توالت می توانید از مواد شوینده به مقدار یک چهارم فنجان استفاده کرده و داخل ظرفی بریزید و با آب آن را حل کنید و داخل کاسه توالت بریزید. همچنین می توانید از ماده شوینده روان کننده استفاده کرده و داخل کاسه توالت ریخته و بعد آب را داخلش بریزید تا پس مانده ها را بشوید و از بین ببرد.

رفع گرفتگی لوله با ۷ اقدام موثر و کاربردی

روش هفتم: استفاده از تخلیه چاه برای باز شدن لوله

در این روش می توانید از تخلیه کننده های چاه استفاده کنید و یک راه ساده وجود دارد که با یک سطل می توان زیر لوله یو شکل بگذارید و سطل آب داخل لوله را جمع کند. سپس از آچار برای واشر ۲ سر انتهایی لوله زیر سینک به کار ببرید تا همه اجزا لوله نگه دارنده شود و با بست باز شود. همه محتوای لوله را داخل سطل ریخته و تمام آن را تمیز نمایید تا داخل لوله چیزی نماند. و یا از وسیله ای برای داخل لوله کمک بگیرید تا بچرخانید و ب مسواکی همه قسمت هایش را تمیز نمایید و بعد با آب بشویید دوباره سر جای خودش قرار دهید. این شیوه در بیشتر مواقع جواب می دهد.

منبع : آرگا

برچسب :


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

شلف دیواری برای گلدان با خلاقیت های کاربردی و مدرن

شلف دیواری برای گلدان با خلاقیت های کاربردی و مدرن

شلف ها یکی از ابزار پرکاربرد و زینت بخش در دکوراسیون و نظم بخشی منازل …

دیدگاهتان را بنویسید