صفحه اصلی / اخبار داغ / درباره فواید بی نظیر گیاه آلوئه ورا چه می دانید؟

درباره فواید بی نظیر گیاه آلوئه ورا چه می دانید؟

 

برای برخورداری از پوست سالم و زیبا مواد بسیار زیادی وجود دارد.یکی از آنها ژل آلوئه‌ ورا است که در شکل‌های گوناگون در بازار وجود دارد.در ادامه با ما همراه باشید، تا بیشتر با فواید این گیاه ارزشمند آشنا شوید. در حقیقت منظور از ژل آلوئه‌ ورا همان ماده لزج مانندی است که با خراش دادن به این گیاه به دست می‌آید و شما می‌توانید، به صورت کارخانه‌ای، شربت، قرص، پودر و صابون تهیه نمایید.این گیاه از دیر باز مورد توجه انسان قرار گرفته است، حتی کلوپاترا ملکه زیبای مصر، چهره زیبای خود را مدیون آلوئه ورا بوده است.

درباره فواید بی نظیر گیاه آلوئه ورا چه می دانید؟

فواید ژل آلوئه ورا

اصلی‌ترین اثر آلوئه ورا، خاصیت آبرسانی آن است و موجب افزایش رطوبت‌رسانی به پوست و مو می‌شود و مانع از خشکی و ترک‌خوردگی نیز می‌گردد.خاصیت افزایش اکسیژن رسانی به پوست را دارد در نتیجه سبب ترمیم سلول‌های از بین رفته می‌شود. مناسب‌ترین مرطوب کننده می‌باشد، زیرا موجب جذب بهتر رطوبت و افزایش انعطاف‌پذیری می‌گردد. دارای خاصیت ضد سوختگی بوده به همین دلیل در انواع ضد آفتاب‌ ها مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه به خودی خود یک معجونی است از ویتامین A و E که بسیار خاصیت پاک‌کنندگی دارند. حاوی ماده تسکین دهنده بوده و کمک به شادابی و ترمیم آسیب‌های پوستی می‌کند. به علت داشتن کلاژن و ویتامین E الاستیسیته و نرمی پوست را افزایش می‌دهد.با از بین بردن سلول‌های مرده موجب درخشان شدن پوست می‌گردد.بهبود اگزمای پوستی خصوصا در ناحیه دور چشم می‌شود. مناسب در پیشگیری از بیماری‌های پوستی نیز می‌باشد.در درمان بیماری‌های قارچی پوست موثر می‌باشد.موجب افزایش نرمی و براق شدن پوست می‌گردد.pH آن نزدیک به pH پوست است.

تشخیص گیاه سالم از ناسالم

برای استفاده از برگ گیاه آلوئه ورا باید توجه داشته باشید، برگی را که از عطاری تهیه می‌کنید، از کیفیت خوبی برخوردارباشد. متاسفانه گاهی نوع متفرقه و غیرمرغوب آن را می‌فروشند. برای تشخیص نوع اصل دقت در رنگ گیاه کنید که باید سبز کم‌رنگ همراه با رگه‌های کوچک ملایمی باشد، و وقتی برش زده می‌شود، یک ژل شفاف از آن خارج شود و نوع غیرمرغوب آن دارای برگ‌های کوچک و لاغر و همچنین سبز تیره می‌باشد.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

پروانه ساخت فیلم فرشته مزاحم صادر شد

پروانه ساخت فیلم فرشته مزاحم صادر شد

پروانه ساخت فیلم فرشته مزاحم از سوی شورای پروانه ساخت آثار بلند غیر سینمایی وزارت …

دیدگاهتان را بنویسید