صفحه اصلی / عمومی / خرید بذر گل

خرید بذر گل

اطلاعاتی درباره تکثیر گیاهان

 خرید بذر گل

سبزیجات، مهمترین استفاده روزانه ما:

رپرتاژآگهی – سبزیها، علاوه بر نقش مهمی که در برنامه غذایی و در نتیجه سلامتی مردم دنیا دارند، به عنوان قسمت مهمی از بخش کشاورزی به حساب می آیند. پر واضح است که هر پیشرفتی در جهت افزایش تولید محصولات کشاورزی، بخصوص سبزیها و فروش آنها در بازارهای داخلی و خارجی کشور، کمک به وضع اقتصادی تولید کننده و در نتیجه کمک به وضع اقتصادی کشور است. تولید سبزی به نحو مطلوب و بازار پسند و مطابق با استانداردهای بین المللی و عرضه آنها در بازارهای جهانی، سبب می شود که درآمد ارزی کشور بالا رود و می تواند بخشی از صادرات غیر نفتی کشور را تشکیل دهد.

نظر به تنوع آب و هوای کشور که ما در تمام فصول سال قادر به تولید انواع مختلف سبزی هستیم و با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور ایران در بین سایر کشورهای منطقه، بخصوص کشورهای حوزه خلیج فارس که علاقه مند به خرید سبزی های مختلف هستند، سبب می گردد که ما برای تولید سبزی و عرضه آنها در بازارهای دنیا، برنامه دقیق و منظمی داشته باشیم.

در حال حاضر سالیانه مقدار زیادی از زمینهای زراعی کشورهای پیشرفته به زیر کشت انواع مختلف بذر سبزیجات می رود و سبزیهای تولید شده به صورتهای مختلف تازه، یخ زده، کنسرو شده، پخته شده و تغییر شکل یافته در تمام طول سال مورد استفاده مصرف کنندگان قرار می گیرد و بخش مهمی از آنها به کشورهای دیگر صادر می گردد. بعضی از کشورهای پیشرفته دنیا، مانند آمریکا، فرانسه، انگلستان و هلند با احداث گلخانه های عظیم و بزرگ و مدرن که مساحت بعضی از آنها به هکتارها می رسد و مجهز به سیستمهای رایانه ای برای کنترل رطوبت، دما، نور و سایر عوامل لازم مناسب رشد، می باشند به کشت و پرورش و تولید انواع مختلف سبزی همت گماشته اند و قادر خواهند بود در هر موقع از سال هر نوع سبزی را تولید و به بازار عرضه کنند. سبزیهای تولید شده با به مصرف داخلی می رسند و یا با بهترین و مدرنترین نوع بسته بندی به کشورهای دیگر صادر میشوند و سالیانه از این طریق میلیاردها دلار ارز به کشورهای صادر کننده بر می گردد.در انتها بذرهایی که صرفه اقتصادی خوبی دارند را به شما معرفی می کنیم که می توان بذر نعنا، بذر فلفل ، بذر خیار، بذر گوجه فرنگی و سایر سبزیجات و صیفی جات را نام برد.

نگاهی اجمالی به گلها و نقش آنها:

خرید بذر گل

انتخاب گل

اولین گام در گلکاری، تعیین نوع گلی است که تصمیم به کشت آن می گردد. اگر قبلا برای انتخاب گل تصمیمی اتخاذ نگردیده است، باید انتظار مورد نظر از گل در وحله اول روشن گردد  رنگ، عطر، ترکیب، شکل گل، اندازه گیاه  و محلی را که قرار است گل در آنجا کشت گردد در نظر گرفته شود مثلا در آفتاب، سایه، سایه آفتاب، گلدان. با در نظر گرفتن این عوامل می توان گلی را که منطبق با شرایط مورد نظر است و مناسب محلی است که کشت در آنجا قرار است اعمال گردد انتخاب و نیاز باغچه یا فضای سبز را برطرف نمود.

کاشت بذر و انتخاب بذر مرغوب

زمانیکه تصمیم نهائی برای کشت گیاه انتخابی قطعی شد، میتوان آنرا در زمین یا گلدان کشت نمود. بذور گلها را میتوان از بذر فروشیها، نمایشگاههای گل با فروشگاههای وسایل کشاورزی تهیه نمود. سایت بذرکو یکی از سایتهای خوب برای خرید بذر گل و پیاز گل  است که پیشنهاد می دهیم. بذور را میتوان مستقیما در محل اصلی و یا در جعبه کاشته و سپس به محل اصلی منتقل نمود.

زمان کاشت بذر در باغچه و یا هوای آزاد

بزرگترین امتیاز بذرپاشی در باغچه (برعکس بذر پاشی در جعبه) اینست که در فصل خود نیازی به جابجائی نشاء نیست و چون جابجائی نشاء خود عامل تأخیر در رشد و نمو آنست گیاهان زودتر به گل می نشینند.

بهترین زمان برای کاشت بذر در باغچه موقعی است که خطر یخبندان رفع گردیده و گرمای داغ، تابستانی هم فرا نرسیده باشد.

اگر خیلی زود اقدام به کشت گردد یخبندان احتمالی، گیاهان جوان را خشک می کند و یا سرما و زمین مرطوب باعث دیر سبز شدن و تأخیر رشد آنها می گردد، و اگر خیلی دیر کشت گردد، گیاهان جوان در اثر تابش خورشید می سوزند، و یا در هوای گرم، گیاه نارس قادر به رشد سریع نخواهد بود.

آماده کردن خاک

اگر باغچه یا محل گلکاری با موفقیت کم در رشد و نمو گیاهان مواجه است، ممکن است در اثر یکی از نارسائیهای مهم خاک باشد. گیاه مانند انسان برای زندگی به غذا، هوا و آب نیازمند است. گیاهان این مواد ضروری را توسط ریشه از خاک میگیرند. هر چه خاک بتواند بهتر عناصر فوق را در اختیار گیاه قرار دهد، گیاه هم بهتر رشد میکند.

خاک مطلوب باید به اندازهای نرم باشد که بتواند آب و هوا در آن نفوذ نموده و به راحتی جذب ریشه گیاه گردد. سستی و نرمی خاک نیز موجب انتشار ریشه در داخل خاک شده در نتیجه مواد غذائی مورد نیاز از جهات مختلف اخذ می گردد. خاک باید به اندازه نیاز گیاه آب را در خود بپذیرد، در صورتیکه آب را در خود نگهدارد باعث پوسیدگی ریشه گیاه می شود.

به طور معمول خاک نیاز به زیر و رو شدن تا عمق ۳۰-۲۰ سانتیمتر و خرد کردن کلوخها دارد. چنانچه در نظر است در مساحتی کم کشت صورت بگیرد، بیل و چنگک و یا بیلچه برای زیر و رو کردن خاک کافی است. در غیر اینصورت با استفاده از ماشین شخم زن خاک می توان اقدام به زیر و رو کردن خاک نمود.

اگر خاک خیلی سفت بوده و بیل در آن فرو نمی رود با آب آن را خیس نمایید و پس از تقریبا” خشک شدن اقدام به شخم زدن نمود.

هموس یا سایر مواد ارگانیک مانند پیت، خاک برگ یا کود حیوانی باعث اصلاح اغلب خاکها می گردد، مواد لازم به ضخامت ۵ تا ۷.۵ سانتی متر در روی زمین کشت پخش گردیده  و با یک شخم به عمق تقریبا” ۲۰ سانتی مترف کلا” با خاک مخلوط می شود.

آموزش کاشت بذر:

خرید بذر گل

کاشت بذر در گیاهان با هم متفاوت می باشد. بعضی از گیاهان نیاز به سرمادهی و تیمار دهی دارند همانند بذر درختان سردسیری. بعضی از بذرها همانند گلها سریعا جوانه زنی می کنند و بهترین گزینه برای افراد علاقمند کاشت بذر می باشد. همچنین پیاز گل نیز با توجه به راحت بودن می تواند گزینه مناسب دیگر برای شما باشد.

بستری از خاک سبک را تهیه کرده، گلدانی انتخاب کنید که انتهای آن سوراخ ایجاد کنید، سپس بذرهای خود را روی بستر پخش کرده، و روی آن با تناسب دو برابری قطر بذر خاک نرم الک شده بریزید. با یک آب پاش آن را اسپری کرده و آن را در مکانی با دمای ۲۲ الی ۲۵ درجه قرار دهید. هر زمان که دیدید رطوبت کم شد مجددا” آن را آبیاری سبک انجام دهید تا زمانی که بذرها جوانه زنی کنند.

کاشت پیاز گل: پیاز ها نسبت به همدیگر فرق دارند حتی بعضی ها لازمه آن دارند تا سرمادهی شوید برای دیدن پیاز گل می توانید در این سایت اطلاع جامع پیدا کنید.

منبع canvas.ucsc

این مطالب را نیز ببینید!

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

  آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس کوینکس یک صرافی هنگ کونگی است. این صرافی در …

دیدگاهتان را بنویسید