صفحه اصلی / اطلاعات عمومی / انواع نژاد سگ

انواع نژاد سگ

امروزه نگهداری از سگ مورد توجه اکثر مردم جهان قرار گرفته و بدان علاقه خاصی نشان می دهند. تمامی افراد قبل از خرید بایستی به انواع نژاد سگ نیز توجه کنند زیرا در چند سال اخیر کسانی که اقدام به خرید سگ کرده اند معمولا به وارد کردن و پرورش دادن نژاد سگ هایی که در ایران کم یاب هستند می پردازند و ما در ادامه به بیان و شناسایی نژاد سگ خواهیم پرداخت.

شناسایی انواع نژاد سگ

اگر شما خرید سگ دارید بهتر است تا به نژاد آن نیز توجه داشته باشید و ما در ادامه این مقاله شما را با نژاد های مخنلف سگ آشنا خواهیم کرد.

انواع نژاد سگ

سگ شیتزو دوست داشتنی:

سگ شیتزو با اختلاف فراوانی درجه اول محبوبیت در کشور ما را کسب کرده است و این به گونه ای است که نژاد خود این سگ را در نظر نگیریم. نام شیتزو به معنی شیر کوچک است اما بر خلاف اسمش ظاهری مانند عروسک دارد نه شکارچی. شیتزو نژادی دوست داشتنی،ملوس و مهربان است که دوست می دارد به صورت مداوم دنبال صاحب خود به راه بیوفتد و از این اتاق به آن اتاق برود.

از ویژگی های ظاهری سگ شیتزو می توان موهای زیبا،ابریشمی و نرم و پوزه ای کوتاه و بامزه را نام برد که چهره او را بامزه تر می کند. این نژاد سگدر برخورد با غریبه ها و بچه ها بسیار خوش برخورد و آرام است و برای خانواده هایی که دارای فرزند کوچک هستند از بین انواع نژاد سگ استفاده از این نژاد توصیه می شود. این سگ دارای جثه کوچکی است و به همین دلیل برای زندگی در آپارتمان نیز مناسب است.

انواع نژاد سگ

سگ شیتزو دارای انرژی بسیار زیادی نیست و تنها در طول روز به مدت ۳۰ دقیقه برای تخلیه انرژی او کفایت می کند.

سگ ژرمن شپرد باهوش و پر انرژی:

این نژاد از سگ یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین سگ در بین مردم کشور است و در جایگاه دوم محبوبیت قرار دارد. سگ ژرمن خیلی باهوش و دارای قابلیت است به طوری که شجاعت و تعلق خاطر در خون ژرمن ها جریان دارد و همین موجب می شود تا در هر کاری که به آن ها سپرده می شود سرافراز بیرون بیایند. همچنین از این نژاد سگ برای راهنمایی افراد ناتوان،پلیس ها،هلال احمر و ارتش استفاده می شود.

به طور کلی سگ های ژرمن مهربان و با وفا هستند که برای صاحب خود بهترین دوست به حساب می آیند.

انواع نژاد سگ

اگر شما فردی با مشغله های کاری بسیار زیاد هستید این سگ مناسب شما نیست زیرا سگ های ژرمن دارای انرژی بالایی هستند و اگر انرژی بدنی آن ها خالی نشود موجب عصبانیت و پرخاشگری ژرمن ها خواهد شد. همچنین این سگ ها اگر برای مدت طولانی تنها بمانند ممکن است رفتار های مخربی مثل واق کردن،جویدن وسایل و یا کندن زمین از خود نشان دهند. سعی کنید از زمان تولگی سگ های ژرمن آن ها را به خوبی تربیت کنید تا هنگامی که بزرگ می شوند سگ های نگهبان خوبی برایتان باشند.

سگ تریر که به اشتباه ساخته شده اند:

با وجود اینکه سگ تریر از دسته سگ های محبوب و شناخته شده در ایران محسوب می شود اما سگی که ما با نام تریر می شناسیم وجود خارجی ندارد زیرا نام تریر دسته ای از نژاد سگ ها را در بر می گیرد که تفاوت های ظاهری فراوانی با یکدیگر دارند.

انواع نژاد سگ

سگی که ما با نام تریر در ایران می شناسیم سگی با موهای سفید و کمی فر،جثه ی متوسط و ظاهری عروسکی است و می توان این سگ را در نژاد تریر به تریر وست های هایلند و نژاد شیتزو شبیه دانست. بدن این سگ سفید و دولایه می باشد و نیاز است در طول روز موهایش برس کشیده شود.

این سگ دارای اخلاقیاتی مثل شاد و سرگرم کننده و دارای اعتماد به نفس بالایی است که خود را بسیار بزرگ می پندارد. البته بایستی بگوییم که این سگ دارای غریضه ی شکاری می باشد و نگهداری از این سگ در کنار حیواناتی مثل جوندگان و خرگوش ها مناسب نیست. سگ تریر را می توانید آموزش های خاصی را به او دهید اما تنها در صورتی که جلسات آموزشی که برگزار می کنید طولانی نشود.

انواع نژاد سگ

این نژاد از سگ اگر فردی غریبه و یا خطری احساس کند شروع به پارس کردن و ایجاد سرو صدای بسیار زیاد می کند البته شما می توانید او را به گونه ای آموزش دهید که در صورت مشاهده فرد غریبه یا خطر تنها واق بزند و ساکت شود.

سگ هاسکی مهار نشدنی:

سگ هاسکی یک سگ زیبا است که توسط ظاهر شبیه گرگ و چشمان آبی رنگش شناخته می شود و از روی بدن ضخیم و دو لایه ی او می توان فهمید که این نژاد متعلق به مناطق سرد است.

سگ هاسکی دارای انرژی بالا و مستقل هستند که بایستی انرژی آن ها به طور کامل خالی شود تا از عصبانیتشان جلوگیری شود.

انواع نژاد سگ

این نژاد از سگ برای نگهبانی مناسب نیست زیرا رغبتی به پارس کردن ندارند و پس از دیدن فرد غریبه تنها یک واق می زنند و سکوت می کنند.

سگ هاسکی یک سگ خرابکار محسوب می شود و هنگامی که تنها باشد می تواند کل فضا را بهم بریزد همچنین ریزش مو های این سگ نیز بسیار زیاد است.

اگر شما قصد خرید سگ هاسکی دارید بایستی دست نگه دارید زیرا بر اساس توصیه ی پت پرس سگ هاسکی نیاز به صاحبی دارد که با او به صورت قاطع برخورد کند و وقت آزادی داشته باشد و نحوه ی آموزش او را نیز جدی بگیرد.

سگ پامرانین، بامزه اما بد قلق:

سگ پامرانین یک سگ ملوس و بامزه محسوب می شود که نژاد او از سگ های قطبی بزرگ بودند همچنین تاریخچه این نژاد بسیار طولانی و فوق العاده جذاب است.

انواع نژاد سگ

یک ویژگی جالب و بامزه در سگ های پامرانین این است در ذهن خودشان بسیار بزرگ و قوی هستند و به همین خاطر برای سگ های بزرگ تر از خود واق واق می کنند،دندان نشان می دهند و گاهی اوقات آن ها را تهدید می کنند. این سگ از انواع نژاد سگ ها نسبت به فرد غریبه بسیار حساس اند و واق واق کردنشان بسیار آزار دهنده است.

همچنین آموزش دادن به آن ها مثل یاد دادن محل دستشویی ممکن است کمی زمان بر و سخت باشد. بدن این سگ دو لایه است و لایه زیرین نرم و پف کرده است و همین موجب دادن ظاهری منحصر به فرد به آن ها می شود ولی یکی دیگر از ویژگی های ظاهری این سگ دم برگشته رو به پشت است. برخی افراد این سگ را پا کوتاه می نامند اما این درست نیست و پاهای این سگ نسبت به بدنش کوتاه نیست.

سگ اشپیتز ژاپنی با ظاهری منحصر به فرد:

این سگ در ظاهر سگی آرام و مامانی دیده میشود اما در واقعیت این سگ یک نگهبان پر ابهت است. این سگ هنگامی افراد غریبه را ببیند شروع به واق واق کردن می کند و به صاحب خود هشدار می دهد همچنین اشپیتز ها عاشق مراقبت و محافظت کردن از اعضای خانواده خود هستند. اشپیتز ها دارای موهای پف کرده،سفید و زیبا هستند.

انواع نژاد سگ

این سگ هم مانند سگ تریر به اشتباه اشپیتز نامیده شده است و بایستی بدانید که این سگ دارای نژادی است که آن را اشپیتز ها می نامند. سگ اشپیتز در مقابل آموزش خیلی باهوش است و با کودکان نیز رابطه ی خوبی برقرار میکند. اگر انرژی این سگ را در طول روز خالی کنید او همیشه شاد و سرحال خواهد بود وحتی صاحب خود را نیز سرحال می کند.

سگ پکینیز با صورتی تخت و با نمک:

این سگ را قرن ها پیش در چین به وجود آوردن و آن را پرورش دادند تا بتواند یک همدم واقعی برای خانواده های سلطنتی باشد. بینی کوتاه،پوزه یتخت و چشمان درشت او ظاهرش را زیبا و جذاب کرده است.

انواع نژاد سگ

پکینیز ها دارای هوش بالایی هستند و این هوش با کمی سر کش بودن نیز همراه است به همین خاطر توصیه می کنیم که از این نژاد انتظار حرف گوش کردن نداشته باشید. این سگ به دلیل بینی کوتاهش هنگام خواب خروپوف می کند و همین موضوع ممکن است برای برخی از افراد آزار دهنده باشد.

چشمان درشت و بیرون زده این سگ او را در مقابل بیماری های چشمی قرار می دهد و بایستی بسیار مراقب چشم های او باشید. این سگ به دلیل پوزه های تخت قادر به نفس کشیدن مانند سگ های پوزه دار نیست و همین موجب شده تا در مقابل رطوبت هوا و دمای زیاد حساس باشند.

سگ گلدن رتریور خوش اخلاق و خوش خنده:

این سگ از محبوبیت بسیار زیادی بین مردم جهان برخوردار است و به دلیل مهربانی و تحمل بالایی که دارد برای خانواده ها بسیار مناسب است. این نژاد زیبا،وفادار،مهربان،اجتماعی و خیلی باهوش هستند و آن ها خود را جز سگ خانواده می دانند و دوست دارند تا در تمامی فعالیت های اهل خانواده حضور داشته باشند.

انواع نژاد سگ

سگ سرابی ایرانی و کمی ترسناک:

با وجود اینکه این سگ نژاد ایرانی دارد اما تاریخچه ی جالبی نیز دارد. این سگ دارای چهره ای خشن و ترسناک  هست که ممکن است در نگاه اول وحشت کنید. علت محبوبیت این نژاد به دلیل نگهبان بودن آن ها است. اما افرادی سودجو نیز هستند که از این نژاد برای به جنگ انداختن سگ ها استفاده می کنند.

انواع نژاد سگ

بر اساس شواهدی که از این نژاد در ایران وجود دارد متوجه می شویم که این سگ در ایران زندگی می کرده و در زمان هخامنشیان برای غلبه بر دشمن از آن استفاده می کردند.

منبع : آرگا

برچسب :


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

راهنمای کاشت و پرورش گیاه قاشقی

راهنمای کاشت و پرورش گیاه قاشقی

جالب است بدانید که در واقع بیش از ۱۰۰۰ گونه مختلف از گیاه قاشقی یا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *