صفحه اصلی / سریال / اسامی بازیگران سریال پایتخت ۶+ خلاصه داستان و عکس بازیگران

اسامی بازیگران سریال پایتخت ۶+ خلاصه داستان و عکس بازیگران

در این مطلب همه چیز درباره پایتخت ۶ نوشته شده است. این سریال برای نوروز ۹۹ ساخته می شود. این می تواند خبر خوشحال کننده برای طرفداران این مجموعه طنز و مهیج باشد. پیش بینی می شود سریال پایتخت ۶ پربیننده ترین برنامه تلویزیونی در نوروز باشد. این مجموعه در چند سال اخیر پر طرفدارترین سریال سیما بوده است. پیش از این قرار بود ورژن سینمایی این سریال برای پخش از تلویزیون آماده شود اما فوت ناگهانی “خشایار الوند” یکی از نویسندگان اصلی این سریال باعث متوقف شده پروژه شد.

گروه سازنده سریال به همراه بازیگران از چند ماه قبل کار پیش تولید و تصویربرداری را آغاز کرد تا به موقع سریال را در روز اول عید ۹۹ روی آنتن شبکه یک سیما ببرد. طرفداران این سریال بی صبرانه منتظر شروع آن هستند و از چند ماه قبل اخبار روند ساخت پایتخت ۶ را دنبال می کردند.

اسامی بازیگران و نقش هایشان

محسن تنابنده (نقی معمولی)
ریما رامین فر (هما سعادت)
احمد مهران فر (ارسطو عامل)
سارا و نیکا فرقانی اصل (ساراونیکا)
نسرین نصرتی (فهمیه)
هومن حاجی عبداللهی (رحمت)
مهران احمدی (بهبود فریبا)
بهرام افشاری (بهتاش فریبا)

اسامی بازیگران سریال پایتخت ۶+ خلاصه داستان و عکس بازیگران
همه چیز درباره پایتخت ۶

خلاصه داستان سریال

داستان سریال پایتخت ۶ هنوز لو نرفته و هیچکدام از بازیگران و دست اندرکاران سریال حاضر به صحبت در این باره نشدند. سیروس مقدم کارگردان پایتخت اما در جدیدترین مصاحبه خود در خصوص ماجرای فصل ششم این سریال پر طرفدار توضیحاتی داده که می خوانید:

«واقعیت این است کاراکتر بابا پنجعلی (علی‌رضا خمسه) که در فصل ششم فوت کرده است البته در طول سریال کماکان درباره‌اش صحبت و برخی از اتفاقاتش برای مخاطب یادآوری می‌شود. مثل قسمت قبل که بهبود (مهران احمدی) نبود و مدام مثل انسان زنده کنار قصه قرار داشت. اگر بخواهیم بگوییم چه شگفتانه‌ جدیدی برای مخاطب طی فراز و نشیب‌های قصه داریم، بازگشت بهبود به قصه است؛ آن هم از شاخ آفریقا پیدایش می‌شود.

این نتیجه رسیدیم که تمام خصوصیات، ویژگی‌ها و ظرفیت‌های نقش “بابا پنجعلی” در ۵ فصل گذشته به پایان برسد و دچار بیماری آلزایمر می‌شود و تحلیل می‌رود؛ به جایی می‌رسد که اتفاق جدیدی برای عرضه به مخاطب ندارد. محسن تنابنده هم توضیح داد که اگر نتوانیم برای این کاراکتر قصه بسازیم و موقعیت جدیدی برای آن خلق کنیم با خاطره‌ای خوب با این کاراکتر خداحافظی می‌کنیم.»

زمان پخش سریال

از چند هفته قبل از شروع سال جدید گروه تصویربرداری خود را در مناطق شمالی به پایان رساند و سکانس های پایانی را در تهران ضبط کرد. تدوین سریال نیز در روزهای پایانی اسفند با سرعت بیشتری انجام شد. فصل ششم مجموعه تلویزیونی پایتخت در ۱۵ قسمت در نوروز ۹۹ هر شب ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش می شود.

درباره زمان دقیق پخش پایتخت ۶ مدیر شبکه یک سیما عنوان کرده: به دلیل همزمانی روز اول فروردین با شهادت امام موسی کاظم (ع) اولین قسمت از این سریال طبق روال هر ساله یک شب مانده به روز اول فروردین نیست و امسال استثنا اولین قسمت «پایتخت۶» در روز اول فروردین پخش می‌شود.

اسامی بازیگران سریال پایتخت ۶+ خلاصه داستان و عکس بازیگران

ارسطو یا بابا پنجعلی؟

قبل از شروع به کار نگارش پایتخت ۶ شایعاتی درباره نقش های بابا پنجعلی (با بازی علیرضا خمسه) و ارسطو (احمد مهران فر) شنیده می شد.بالاخره شخصیت بهبود با بازی مهران احمدی لحظات کمیکی را رقم می زد و با مشورت آقای تنابنده و آقای مقدم شخصیت بابا پنجعلی حذف شده و بر اساس نیاز قصه بهبود برمیگردد. ‌

‌چون سریال برای نوروز است، قرار نیست با فوت بابا پنجعلی مواجه باشیم اما مدتی از فوت او گذشته است. از سال گذشته هم آقای خمسه و هم آقای تنابنده اعلام کرده بودند که نقش داشت تکراری میشد و با ویژگی هایی که برایش رسم شده بود امکان طراحی موقعیت و شوخی جدید نداشت و دست و بال نویسنده را می بست.

همچنین در مصاحبه ای جداگانه سیروس مقدم درباره بازی تحمد مهران فر در پایتخت ۶ و ماجراهای جالب نقش ارسطو تاکید کرد.

اسامی بازیگران سریال پایتخت ۶+ خلاصه داستان و عکس بازیگران
همه چیز درباره پایتخت ۶ + جزئیات

بهبود چطور بر می گردد؟!

سیروس مقدم، کارگردان پایتخت : ما بهبود را زنده کردیم و اتفاقاً از شاخ آفریقا پیدا می‌شود و به قصه برمی‌گردد. بهرام افشاری (بهتاش) در فصل جدید پررنگ‌تر می‌شود و یکی از نقش‌های کلیدی سریال را برعهده دارد، دروازه بانی را با شخصیتی که عهده دار آن است تجربه می‌کند و با کلاه پیتر چکی کار را بسیار دیدنی می‌کند. در فصل جدید شخصیت «بابا پنجعلی» حذف می‌شود اما کماکان برای او قصه‌پردازی را داریم. قرار است بخشی از سریال پایتخت ۶ در کشور ایتالیا ضبط شود.

بهتاش در نقش دروازه بان!

سیروس مقدم در خصوص نقش بهتاش فریبا با بازی بهرام افشاری چنین گفت: «بهرام افشاری در این قسمت یکی از نقش‌های کلیدی کار را بازی می‌کند؛ به خاطر فیزیک و قد و قامت رعنایی که دارد آقای تنابنده کار جدیدی برای او خلق کرده و از تست‌های گریم با کلاه پیتر چکی‌اش معلوم است که در این فصل دروازه‌بانی می‌کند. خودش قصه‌های جدید و با مزه‌ای را خلق می‌کند؛ به واسطه آن وارد فضاهای جدیدی از سریال “پایتخت” می‌شویم که پررنگ و جذابند.»

گروه‌سازنده سریال پایتخت روز جمعه ۶ دی با حضور در ورزشگاه آزادی و همزمان با دیدار نساجی قائمشهر و پرسپولیس تهران بخشهایی از این سریال را تصویربرداری کردند و بهرام افشاری در نقش دروازه بان ذخیره تیم نساجی قائمشهر جلوی دوربین رفت.

اسامی بازیگران سریال پایتخت ۶+ خلاصه داستان و عکس بازیگران

خبر کرونایی پایتخت!

طی روزهای اخیر و بعد از شیوع ویروس کرونا، شایعات زیادی مبنی بر توقف تصویربرداری این سریال شنیده شد. در همین خصوص علی زادمهر مدیر روابط عمومی فصل ششم سریال پایتخت گفت :فصل ششم سریال پایتخت این ایام در حال تصویربرداری است و عوامل مشغول کار هستند و چند روز پیش هم ویدئویی تصویری از روند تولید کار منتشر شد که مهران احمدی در آن در مورد پیشرفت کار و قطعیت ادامه تولید توضیحاتی ارائه کرد.

او افزود :فصل ششم مجموعه« پایتخت» بر اساس برنامه ریزی و اعلام قبلی در ۱۵ قسمت برای نوروز ۹۹ تولید و پخش خواهد شد. زادمهر در پایان ذکر کرد:تا به حال حدود ۷۰ درصد از تصویربرداری سریال انجام گردیده است و تدوین نیز بصورت هم زمان پیش می رود. شایعاتی که در فضای مجازی مطرح می شود صحت ندارد.

تنابنده از ادامه پایتخت گفت

محسن تنابنده درخصوص ادامه فیلمبرداری سریال «پایتخت» با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: طبیعی است که در این شرایط ، ادامه ساخت سریال ، خارج از عقل و منطق به‌نظر میرسد و حتا ممکن است دیگر گروه‌ها هم به فعالیت ما استناد کنند و بگویند که حالا که عوامل سریال «پایتخت» کار میکنند پس ما هم فعالیت‌مان را متوقف نمی‌کنیم اما ما نه برای خودنمایی ، بلکه به‌دلیل اینکه اواخر کارمان بود و قرار است این مجموعه ، نوروز ٩٩ پخش شود کار را ادامه دادیم.

او ادامه داد: قطعا ما هم استرس‌ و نگرانی‌هایی داریم ، مخصوصا برای خانواده‌هایمان که دور از ما هستند اما باید برای مردم ادامه میدادیم. همچنین باید از تک‌تک عوامل سریال تشکر کنم که در این شرایط پای کار ایستادند تا « پایتخت ۶» ساخته شود. کار آنها هم کمتر از کسانی نیست که این روزها از جان گذشته‌اند تا به مردم خدمت و با این ویروس مقابله کنند.

محسن تنابنده اظهار داشت: فصل ششم «پایتخت» به لحاظ شکل و فرم در تداوم فصول قبل است با این تفاوت که داستان امسال بیشتر مبتنی بر خانواده و شیرین کردن کام مردم است. فصل ششم شاید مثل فصول قبل زیاد حادثه محور نباشد ولی اتفاقات نرمتر و جذابتری دارد که شیرینی بیشتری برای مردم دارد و این نکته هم می‌گویم که اگر با افول اقبال مردم روبرو باشیم و بفهمیم مخاطبین فصل جدید «پایتخت» را دوست ندارند دیگر ساخت ادامه این سریال لزومی ندارد. درنهایت اگر اقبال عمومی باشد سریال را ادامه میدهیم و اگر مردم دوستش داشته باشند ما نیز انرژی میگیریم برای ادامه کار…

امتیاز کاربران: ۴.۲۲ ( ۲۰ رای)

منبع

این مطالب را نیز ببینید!

خلاصه داستان قسمت ۲۲ سریال ترکی گودال

خلاصه داستان قسمت ۲۲ سریال ترکی گودال

داستان کامل قسمت ۲۲ سریال ترکی گودال Çukur به همراه جزئیات و خلاصه داستان سریال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *