صفحه اصلی / سریال / اسامی بازیگران سریال بچه مهندس ۳ + خلاصه داستان و عکس

اسامی بازیگران سریال بچه مهندس ۳ + خلاصه داستان و عکس

معرفی کامل بازیگران سریال بچه مهندس ۳ و نقش هایشان به همراه بازیگران جدید همچنین داستان فصل سوم سریال و عکس جدید بازیگران و اطلاعات تکمیلی در این مطلب. سریال بچه مهندس نام مجموعه ای ست که به سفارش سیما فیلم ساخته شده است. تا کنون دو فصل از این سریال پخش شده که استقبال زیاد مخاطبین را به همراه داشته است. فصل سوم این سریال با نام بچه مهندس ۳ هم اکنون آماده پخش از تلویزیون است. بر طبق آخرین تصمیمات مدیران شبکه دو، این سریال در شب های ماه مبارک رمضان روی آنتن می رود.

اسامی بازیگران سریال بچه مهندس ۳ + خلاصه داستان و عکس
بازیگران سریال بچه مهندس ۳

سعید سعدی، تهیهکنندگی و علی غفاری، کارگردانی سریال بچه مهندس را بهعهده دارند. گرچه نام بچه مهندس، ممکن است یک اثر فانتزی یا طنز را در ذهن تداعی کند، اما این سریال یک درام اجتماعی است و داستان زندگی پسری را کمی بعد از تولد در نیمه دوم دهه ۶۰ تا امروز به نمایش میگذارد.

آخرین وضعیت بچه مهندس ۳

مراحل تصویربرداری از جمله در لوکیشن‌های فرودگاه امام خمینی، آسایشگاه سالمندان، بهشت زهرا و…انجام شد و تدوین نهایی رو به پایان است. این مرحله تا چند روز آینده به اتمام می رسد و سریال آماده پخش نهایی برای شب های ماه رمضان می شود.

سعدی؛ تهیه کننده سریال، چندی قبل در پاسخ به این پرسش که آیا ادامه تصویربرداری به دلیل شیوع بیماری کرونا متوقف می‌شود یا نه، گفته بود: از آنجا که تا دو هفته آینده تصویربرداری این مجموعه به پایان می‎رسد و توقف این کار خسارت زیادی به همراه خواهد داشت در تلاشیم که با رعایت کامل نکات بهداشتی کار را پیش برده و به پایان برسانیم.

وی با بیان اینکه مراحل فنی این سریال نیز در حال انجام است، مطرح کرد: مراحل فنی از جمله تدوین، جلوه‌های ویژه و صداگذاری که به ترتیب برعهده ناصر فخری، حسن ایزدی و است، همزمان با مراحل پایانی تصویربرداری پیش رفته است

به گفته سعدی، بازی بازیگرانی از جمله ثریا قاسمی، سارا شاهرودیان، اتابک نادری، خیام وقارکاشانی، آرش نوذری، کاوه سماک باشی، مهسا مهجور و مهرداد ضیایی در این مجموعه به پایان رسیده است.

اسامی بازیگران سریال بچه مهندس ۳ + خلاصه داستان و عکس
اسامی بازیگران سریال بچه مهندس ۳

اسامی بازیگران و نقش ها

پرویز پورحسینی (بابا اسماعیل یا اسماعیل جهانشیری)- برادر ناتنی منیره جاهد و محمدرضا سرلک(مدیر موسسه)، بهناز جعفری (منیره جاهد)، ساناز سعیدی (صدیقه اقدسیان)، عباس جمشیدی‌فر (کریم)، بهاره رهنما (سارا)(خانم عباسی – همسر و دخترعموی افشین)، محمد کاسبی (آصف)، نفیسه روشن (رویا)، سوگل طهماسبی (زینب)، فرزین محدث (یحیی نعیمی)، سلمان فرخنده (هادی همت)، افشین نخعی (افشین عباسی)، اندیشه فولادوند (گلچهره بقایی – مادر جواد)، کریم اکبری مبارکه (یعقوب – صورت زخمی)، سیاوش چراغی‌پور (لاهوتی)، مریم خدارحمی (آسیه)، فرخنده فرمانی‌زاده (عالیه)، مهرناز بیات (اکرم)، علی برقی (آشپز)، حمید شریف‌زاده (محمد)، هاله گرجی (پونه)، شیدا یوسفی (دکتر میرابی)، سمانه حبیب‌پور (دکتر صمیمی)، شهروز ابراهیمی(دکتر)، طوفان مهردادیان(آقای ملکی-معاون افشین)، افشین سنگ‌چاپ(معتاد)، کریم قربانی(رحمت)، ساعد هدایتی مهدی ذاکر(جناب سروان)، فرج‌الله گل‌سفیدی(رجب)، بهار نوحیان(همسر دکتر)، بهرام سروری‌نژاد، سیما تیرانداز(ژاله فرمایش – هم سلولی گلچهره)، علی اوسیوند(وثوق دلدار یا همان مجید اعتمادی)، نسرین‌ نکیسا(شکوفا)، یونا تدین (جواد جوادی)، نیوشا علیپور (مژگان)(دوره کودکی) – در فصل اول)، آریا نرج‌آبادی (رسول (دوره کودکی) – در فصل اول)، علی خوشبین (مانی)، مانی رحمانی (جواد(علیرضا)جوادی) (دوره نوجوانی) – در فصل دوم)، بنیامین محمدیان (رسول (دوره نوجوانی) – در فصل دوم)، عسل مردی (مژگان عباسی(دوره نوجوانی)، مهتاب جامی(مژگان عباسی(جوانی) فصل ۲ و ۳)

اسامی بازیگران جدید در بچه مهندس ۳

طبق گفته تهیه‌کننده «بچه مهندس۳» بازیگرانی همچون: فریده دریامج، کریم قربانی، افشین نخعی، حدیث چهره پرداز و فرید قبادی از بازیگرانی هستند که به فصا سوم این سریال اضافه شده اند.

اسامی بازیگران سریال بچه مهندس ۳ + خلاصه داستان و عکس
بازیگران سریال بچه مهندس ۳ + خلاصه داستان

«بچه مهندس» چطور شکل گرفت

سعید سعدی که تهیهکننده استخواندار سینما و تلویزیون است، درباره روند تولید بچه مهندس میگوید: فیلمنامه به قلم سجاد ابوالحسنی نوشته میشود و شامل چهار فاز است که دوره نوزادی، کودکی، نوجوانی و جوانی شخصیت اصلی قصه را روایت میکند. در کنار شخصیت اصلی، قصه چند کودک دیگر را هم در این سریال میبینیم که روزهای تلخ و شیرین زندگی را با هم میگذرانند، چشم به راه پدر و مادر هستند و غم و شادیهای زیادی را در کنار هم تجربه میکنند.

 بعد از انتخاب آقای علی غفاری به عنوان کارگردان، از مرداد ماه انتخاب لوکیشن، عوامل و بازیگران آغاز شد. ساختمانی را در بوستان ولایت برای تصویربرداری فاز اول و دوم انتخاب کردیم و دو ماه به طراحی و بازسازی این ساختمان گذشت تا اینکه از ۲۱ آبان تصویربرداری سریال کلید خورد. طبق اظهارات تهیهکننده، حدود ۲۵ درصد این سریال تصویربرداری شده و برای افزایش سرعت تولید، جواد کاسهساز در کارگردانی این سریال علی غفاری را یاری میدهد.

بچه مهندس را کارگردان فیلم سینمایی «استرداد» میسازد. وقتی کارگردانی این سریال به علی غفاری پیشنهاد شد، نوستالژی دهه ۶۰ و فصول مشترک قصه با تجربیات و خاطرات دهه شصتیها سبب شد غفاری تردید نکند و با اشتیاق، کارگردانی این سریال دشوار را بپذیرد.

غفاری در این خصوص به خبرنگار ما میگوید: ساخت سریالی درباره دهه ۶۰ دشوار است، اما قصه برای من شبیه یک رمان متاثر از رخدادهای تاریخی است؛ اتفاقاتی مانند جنگ تحمیلی، سالهای موشکباران، جمع شدن در پناهگاهها، رحلت امام خمینی (ره)، بازگشت اسرا و بسیاری از اتفاقات تلخ و شیرین که همراه نوستالژی دهه ۶۰ به زیبایی در جای جای قصه گنجانده شده است.

اسامی بازیگران سریال بچه مهندس ۳ + خلاصه داستان و عکس
معرفی بازیگران سریال بچه مهندس ۳

ماجرای سریال بچه مهندس

قهرمان یا شخصیت اصلی سریال بچه مهندس پسری به نام جواد است که یونا تدین، نقش دوران کودکی او را بازی میکند. نیوشا علیپور در نقش مژگان، آریا برجآبادی و آرمان مقدم دیگر بازیگران کودک این سریال هستند که در فاز سوم و چهارم شاهد قصه دوران نوجوانی و جوانی آنها خواهیم بود.

از جمله بازیگران این سریال که در فاز اول و دوم آن هنرنمایی کردهاند، میتوان به برزو ارجمند در نقش قدرت که یکی از کارکنان پرورشگاه است، ساناز سعیدی در نقش صدیقه همسر قدرت و بهناز جعفری در نقش خانم جاهد، مدیر پرورشگاه اشاره کرد. اندیشه فولادوند، بهاره رهنما، نفیسه روشن، سیاوش چراغیپور، مهرناز بیات، سوگل طهماسبی، عباس جمشیدی، سلمان فرخنده، فرخنده مافیزاده، هاله گرجی، مریم خدارحمی و افشین نخعی از دیگر بازیگران این سریال هستند و بتدریج هنرپیشههای دیگری هم به این سریال اضافه خواهند شد.

علی غفاری مثل بسیاری از کارگردانهای تلویزیون تائید میکند که بازسازی دهه ۶۰ برای یک سریال کار دشواری است، چون شهر، کوچه، خیابان و محلههای ما نه به قدری عوض شدهاند که نیاز به ساخت و طراحی دکور باشد و نه به قدری دستنخورده ماندهاند که بتوان براحتی دهه ۶۰ را به تصویر کشید.

خوشبختانه غفاری در این زمینه بیتجربه نیست و در ساخت چند سریال تاریخی از جمله «نردبام آسمان» و «چشم باد» که بخشی از داستانش در دهه ۵۰ و ۶۰ روایت میشد، همکاری داشته است. این کارگردان برای مصون ماندن سریال بچه مهندس از اشتباهات تصویری و تاریخی، بخش زیادی از قصه را که در دهه ۶۰ روایت میشود، در یک فضای بازسازی شده تصویربرداری میکند.

غفاری درباره استفاده از جلوههای بصری نیز میگوید: سعی میکنیم تا جایی که میشود، فضای مورد نظرمان را در دنیای واقعی پیدا کنیم اما احتمالا به تروکاژ و جلوههای کامپیوتری هم نیاز داریم.

اسامی بازیگران سریال بچه مهندس ۳ + خلاصه داستان و عکس
بازیگران سریال بچه مهندس ۳

معرفی نقش ها در «بچه مهندس»

بهناز جعفری؛ خانم جاهد

سالها گزیدهکاری و سختگیری در دنیای بازیگری برای بهناز جعفری، این نتیجه را به همراه داشت که همه نقشهای جهان، حتی موجودات و اشیا، منحصر به فرد و دارای ویژگیهای قابل توجه و تامل هستند. شاید دورهتازهای در بازیگری بهناز جعفری آغاز شده باشد، چرا که او تصریح میکند: بعد از سالها که شعارم انتخاب نقشهای متفاوت با ویژگی و قابلیتهای خاص بود به این نگاه و نگرش رسیدهام که در هر نقش میتوان ویژگیهایی پیدا کرد، حتی نقشهای یکدست و تک بعدی.

بهناز جعفری می گوید که این روزها نقش خانم جاهد در سریال بچه مهندس را با همین دیدگاه بازی میکند. او درباره این نقش میگوید: سعی میکنم خانم جاهد را براساس آنچه از خصوصیات و شخصیتش درک کردهام و بر اساس راهنمایی و سلیقه کارگردان بازی کنم تا نقشی متفاوت از کار در بیاید. از نظر من آقای غفاری کارگردان حاذق و مجربی است که میتوانم خودم را به راهنماییهای او بسپارم و با انعطاف بیشتر، فرصتی فراهم کنم که محصول کار با نمونههای قبلی متفاوت شود.

جعفری که تا امروز بارها نقش معلم یا مدیر مراکز آموزشی را بهعهده داشته و حتی نقش زنانی در دهه ۶۰ را ایفا کرده است، درباره نقش خانم جاهد عنوان میکند: هر کارگردانی ویژگیها و مولفههایی برای شخصیتهای قصهاش طراحی میکند و ایدههایی دارد که جهان نقشها را شکل میدهد و میتوان براساس آنها نقشهای متفاوت بازی کرد. به گفته این بازیگر، شاید خانم جاهد با برخی از نقشهایش اشتراکاتی داشته باشد اما او در جهانی متفاوت زندگی میکند. جعفری توضیح میدهد: پرورشگاهی که خانم جاهد مدیریت میکند، مانند یک جزیره کوچک در تکاپوست؛ جزیرهای که کودکان بیسرپرست ناخواسته به آنجا تبعید شدهاند. او مدیر چنین جایی است و بیشک دنیایش منحصر به خود اوست.

سوگل طهماسبی؛ نقش خاله زینب

سوگل طهماسبی بازیگر جوان تلویزیون، نقش خاله زینب را در سریال بچه مهندس برعهده دارد که یکی از پرستارهای پرورشگاه است. طهماسبی درباره این نقش به ما میگوید: خاله زینب یکی از دخترهای مهربان و خانوادهدوست دهه ۶۰ و ۷۰ است که با بچههای پرورشگاه بخصوص با مژگان و جواد ارتباط بسیار خوبی دارد. البته این سریال تا حدی به زندگی شخصی خاله زینب هم میپردازد و ما یک قصه عاشقانه را در زندگی او خواهیم دید.

سوگل طهماسبی مهمترین چالش این نقش را ارائه یک شخصیت باورپذیر میداند و توضیح میدهد: یک دختر خوب و مثبت مانند زینب در دنیای درام خیلی زود ممکن است لوس و نچسب از کار در بیاید. برای همین با راهنمایی کارگردان، شیطنتها و نشاطی در روابطش با همکاران طراحی کردهایم که تصویری قابل قبول داشته باشد.

سیاوش چراغی پور؛ نقش لاهوتی

سیاوش چراغیپور در سریال بچه مهندس نقش لاهوتی را به عهده دارد که معاون یتیمخانه است. چراغیپور درباره نقشش در این سریال میگوید: لاهوتی مردی منظم و مقید به اصول حرفهای است و در غیاب خانم جاهد با بازی خانم بهناز جعفری، مدیریت پرورشگاه را به عهده دارد. همین امر گاهی باعث غرورش میشود و رفتار و برخوردش با پرستاران و کارکنان را تحتتاثیر قرار میدهد. چراغیپور که سابقه بازی در طنزهای تلویزیونی را دارد، در این سریال بازی کاملا واقعگرایانه ارائه میکند و لاهوتی را مردی بسیار جدی، منظم و با اعتماد توصیف میکند.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

خلاصه داستان قسمت اول تا آخر سریال ترکی دختر پشت پنجره

خلاصه داستان قسمت اول تا آخر سریال ترکی دختر پشت پنجره

در این مطلب از مجله اینترنتی کولاک داستان کامل قسمت اول تا آخر سریال ترکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *