صفحه اصلی / دانستنی ها / آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

استفاده از انواع گِن های لاغری در حال حاضر بین مردم گسترش زیادی داشته است، یکی از انواع گن های لاغری گن ساعت شنی می باشد که به دلیل فناوری نوین ساخت و استفاده از استراتژی های بسیار کاربردی مورد توجه اشخاص بسیاری می باشد.

همه چیز درباره گن ساعت شنی

گن یا کمربندهای ساخته شده از جنس لاتکس، از انواع وسیله هایی هستند که به منظور لاغری، تناسب اندام، تسکین دردهای عضلانی و … مورد استفاده قرار گرفته می شوند. یکی از انواع گن های لاغری، گن ساعت شنی می باشد. این گن مناسب افرادی است که در ناحیه پهلو و شکم دارای چربی اضافه هستند.

با کمک این گن فرد می تواند فرم و استایل بدن خون را به شکل ساعت شنی یعنی کمر باریک و پهلوهایی باریک تر نزدیک نماید. این گل در حال حاضر بسیار محبوب شده و افراد بسیاری از خانم ها از آن استفاده می کنند. این گن علاوه بر زیباتر نشان دادن اندام ها و بیشتر نمودن انحنای بدن در پهلوها، از عضلات ناحیه کمر محافظت می کند و می تواند برای برخی از اشخاص که مورد عمل جراحی شکم قرار گرفته اند استفاده شود.

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

گن های ساعت شنی اصل، لاتکس به کار رفته از نوعی صمغ گیاهی تولید شده است که از خارج شدن گرما در آن ناحیه جلوگیری می نماید. ساختار این گن به شکلی است که می توانید از آن در زمان ورزش کردن، پیاده روی، انجام فعالیت های کاری اداری و غیر اداری، مهمانی ها و زیر اغلب لباس های خود استفاده نمایید.

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

نحوه عملکرد گِن ساعت شنی

این مدل گن مثل انواع دیگر گن های موجود با بیشتر نمودن تعریق و فشرده نمودن سلول های چربی باعث لاغری، کاهش وزن و فرم گرفتن عضلات بدن می شود. درست است که استفاده از گن ها به تنهایی برای چربی سوزی کفایت نمی کند، اما استفاده از این گن در کنار ورزش های هوازی و رعایت رژیم غذایی مناسب بسیار بهتر عمل خواهد کرد.

نحوه استفاده از گِن ساعت شنی

باید بدانید که گن های مورد استفاده در خانم ها و آقایان با هم متفاوت می باشند، زیرا گن ها با توجه به ساختار و ارگونومی بدن افراد طراحی می شوند و گن های زنانه به منظور جمع نمودن چربی های اضافه در شکم و پهلو و باسن استفاده می شوند. گن های ساعت شنی همانطور که از نامش مشخص است، حالتی شبیه به ساعت شنی با رعایت استانداردهای لازم برای خانم ها ایجاد می کند که از افتادگی شکم و پهلو در آن ها پیشگیری می شود.

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

گن های مردانه اغلب شبیه به زیرپوش های رکابی یا پیراهن های مردانه جذب با آستین حلقه ای و شلوارک های کوتاه تولید می گردند. تمام گن های مردانه مانند نوع زنانه قابل استفاده در زیر لباس های مختلف می باشند و باعث بر هم ریختگی جلوه و ظاهر لباس نخواهند شد. گن های مد نظر بهترین نوع گن ها می باشند که خانم ها می توانند از آن ها در زیر لباس های زیادی استفاده نمایند.

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

استفاده از این گن برای چه افرادی توصیه می شود؟

حال باید ببینیم که این نوع گن ها مناسب چه افرادی هستند، کمربند یا گن های لاغری در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و اشخاص مختلفی از آن ها استفاده می نمایند:

 • اشخاصی که دارای چربی زیاد در شکم و پهلوها می باشند.
 • ورزشکاران حرفه ای که می خواهند به بدنشان فرم بهتری بدهند و به دنبال لاغر شدن شکم و پهلوها هستند.
 • اشخاصی که در ناحیه شکم خود عمل جراحی انجام داده و می خواهند فرم بهتری به این قسمت بدهند.
 • خانم هایی که بعد از زایمان به دنبال روشی برای فرم دادن به شکم و پهلو ها هستند و می خواهند به حالت قبل از بارداری برگردند.
 • اشخاصی که دچار کمر دردهای خفیف می شوند و از کمربند های طبی استفاده می نمایند.

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

ویژگی های مهم این گِن ساعت شنی

بعضی از مهمترین مزایا و کاربردها و ویژگی های گنهای ساعت شنی عبارتند از:

 • تغییر شکل اندام و استایل:

یکی از مهمترین دلایلی که اشخاص به دنبال استفاده از گن های لاغری می باشند این است که می خواهند کاهش سایز فوری و فشرده شدن چربی ها را برای زیباتر دیده شدن بدن داشته باشند.

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

 • کاهش دادن اشتها:

با پوشیدن گن های لاغری به ناحیه شکم و پهلو فشار وارد می شود و فضای خالی کمتری در معده برای غذا خوردن باقی می ماند.

 • افزایش یافتن سوخت و ساز بدن:

استفاده از این مدل از گن ها باعث بیشتر شدن دما در ناحیه هایی از بدن می شود و سوخت و ساز و تعریق را در بیشتر خواهد نمود، از این رو باعث می شود تا تاثیر ورزش های هوازی بیشتر شود.

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

 • تسکین دهنده کمر درد های ضعیف:

در زمان ساخت و تولید گن همواره به این موضوع توجه می شود که عضله ها و مهره های ستون فقرات، کتف و شانه در حالتی مناسب قرار گیرند و از دردهای خفیف پیشگیری شود. برخی از خانم ها در زمان دردهای قاعدگی خود از این گن برای کمتر شدن درد کمک می گیرند.

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

 • قابل استفاده بودن برای تمام افراد:

با توجه به تنوع بالا در سایز بندی این نوع گن، اشخاص زیادی می توانند از آن استفاده نمایند. در مورد استفاده این گن ها توصیه شده است که نوجوانانی که هنوز به سن بلوغ نرسیده اند بهتر است از آن استفاده نکنند.

 • ساختاری منحصر به فرد:

این نوع گن ها دارای سه لایه اکسپرس شده می باشند که در زمان تولید از ابری نرم در داخل آن ها استفاده شده است از این رو باعث راحتی بیشتر آن شده است. بعلاوه فنرهایی دور تا دور گن وجود دارند که سبب فرم دهی بهتر آن می گردند، فنرهای استیل انعطاف پذیری هم در داخل گن وجود دارند که از لوله شدن آن جلوگیری می کنند.

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

 • قابل استفاده بودن در اغلب مواقع:

از این نوع گن ها در زمان های مختلفی به ویژه انجام تمرین های ورزشی هوازی مثل پیاده روی و دو، بعد از زایمان، بعد از عمل های جراحی باز شکمی یا پیکر تراشی ها، در محل کار و زمان نشستن پشت میز (به منظور پیشگیری از بیرون زدگی پهلوها) و … مورد استفاده قرار می گیرند.

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

مدل گِن های ساعت شنی

این نوع از گن ها علاوه بر سایزهای مختلف در مدل های مختلفی نیز تولید می شوند که ویژگی هایی متفاوت نسبت به هم دارند، در ادامه با برخی از این نوع گن آشنا می شویم:

 • گن تاپی با بند قابل تنظیم:

گن تاپی با بند قابل تنظیم برای کسانی که در قسمت پشت کمر و زیر بغل خود هم چربی انباشته شده دارند مناسب می باشد و دارای قابلیت تنظیم بند است، این قابلیت سبب شده تا حجم کمتری از کمر پوشانده شود. از این رو می توان از این مدل در زیر لباس های مجلسی که پشتشان باز است استفاده نمود.

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

 • گن جلیقه ای شکل:

این مدل از گن های شنی دارای ویژگی های مشابه ای با نوع قبلی می باشد، ولی بخش بیشتری از کمر را پوشش می دهد و قابلیت تنظیم قد را ندارد.

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

 • کن کمری بدون بند:

اشخاصی که دارای سایز متوسط می باشند و می خواهند با استفاده از گن یکی دو سایز کاهش سایز داشته باشند، این نوع گن برایشان مناسب می باشد. از این گن می توان در زمان فعالیت های ورزشی به ویژه ورزش های سبک و همچنین انجام کارهای روزانه و در محل کار استفاده نمود. افرادی که دارای چربی زیاد در پشت کمر و زیر بغل هستند نمی توانند از این مدل گن استفاده نمایند.

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

نحوه استفاده از گِن ساعت شنی

به خاطر این که بعد از استفاده از گن های لاغری با مشکل رو به رو نشوید و نتیجه خوبی داشته باشید باید برخی اصول را در این مورد رعایت نمایید، این اصول شامل موارد زیر می شود:

 • انتخاب یک سایز مناسب:

باید بدانید که استفاده از گن های لاغری کوچک تر سبب می شود تا فرد دچار ناراحتی شود و گن های بزرگتر نیز عملا بدون کاربرد می شوند. پس در زمان خرید به سایز گن توجه داشته باشید و از راهنمایی های فروشنده استفاده کنید.

 • بررسی و انتخاب نوع مناسب خودتان:

همانطور که اشاره شد تنوع زیادی در گن های تولیدی وجود دارد، این مدل گن نیز دارای مدل های مختلفی می باشد مه به منظور تاثیر بهتر باید نوع مناسب آن را انتخاب کنید.

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

 • بررسی کیفیت و اصالت محصول:

شاید تعیین اصل یا تقلبی بودن محصول عملی دشوار باشد ولی باید بدانید که عدم استفاده از جنس با کیفیت و اصل می تواند سبب بروز مشکلاتی گردد. از این رو باید برای خرید به فروشگاه های معتبر و قابل اعتماد مراجعه نمایید و حتما در زمان خرید لیبل گن که به قسمت داخلی دوخته می شود، بارکد و جنس آن را بررسی نمایید.

 • حفاظت از پوست بدن:

در صورتی که گن لاغری کیفیت بالا داشته باشد از بروز حساسیت های پوستی کم خواهد شد. با این وجود اگر در زمان پوشیدن گن حس ناخوشایندی دارید و با حساسیت های پوستی رو به رو می شوید، با پوشیدن لباسی نازک زیر گن می توانید از پوست خود حفاظت نمایید.

 • انتخاب لباس مناسب:

درست است که این نوع گن ها به شکلی طراحی شده اند که بتوانید هر نوع لباسی روی آن بپوشید، ولی با این وجود باید به نازک و بدن نما بودن لباس توجه داشته باشید زیرا باعث دیده شدن گن خواهند شد.

 • استفاده نکردن بیش از حد:

استفاده از گن های لاغری در تمام طول روز کار خوبی نیست و می تواند باعث بروز مشکلاتی شود. از این رو بهتر است در طول روز حدود ۸ تا ۱۰ ساعت از این گن استفاده شود و حتما قبل از خواب و انجام فعالیت های سنگین آن را بیرون بیاورید.

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

معروف ترین نوع گن لاغری

گن ساعت شنی آنچری ساخت کلمبیا معروفترین نوع گن لاغری می باشد که به نوع گن ساعت شنی شکمی و جلیقه ای یا تاپی تقسیم بندی می گردد.

این نوع از گن ها شبیه ترین نوع گن به کمربندهای لاغری می باشند که صدها سال قبل ساخته و استفاده می شده است.

این گن شکلی شبیه به استوانه دارد که وسط آن عرض کمتری نسبت به بالا و پایین آن داشته و دقیقا شبیه به ساعت شنی است.

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

اثر بخش بودن گن لاغری

گن های لاغری در واقع پوشش هایی هستند که دمای بدن را در قسمت های خاصی بیشتر کرده و متابولیسم آن ناحیه را افزایش می دهند. از این رو عایق استفاده شده در گن ها از اهمیت بالایی برخوردار است، اگر تعرق زیر گن خیلی زیاد و بیش از حد باشد و تعادل اصولی بین هوای بیرون و پوست بدن وجود نداشته باشد مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

آشنایی با گن ساعت شنی و ویژگی های آن

از این رو می توان این طور نتیجه گرفت که جنس گن های لاغری در تاثیر بخشی آن بسیار مهم است و اگر از گن مناسب در زمان های مورد نیاز برای لاغر شدن استفاده شود نتیجه بهتری خواهند داشت، برای تاثیر بیشتر و بهتر باید در زمان استفاده از گن های لاغری حتما ورزش کنید و از رژیم اصولی برای تغذیه استفاده نمایید.

پس از مطالعه این مطلب و کسب اطلاعات جامع در رابطه با گنهای ساعت شنی جهت بالا بردن دانستنی ها و اطلاعات علمی خود در زمینه تاثیر بالش بر سلامتی و آشنایی با عضلات بدن انسان می توانید از این مطلب بازدید نمایید.

منبع : آرگا

برچسب :


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

فواید خمیر دندان زغالی و آشنایی با معایب استفاده از آن

فواید خمیر دندان زغالی و آشنایی با معایب استفاده از آن

فواید خمیر دندان زغالی بسیار زیاد می باشد ولی این خمیر دندان خوب نباید جایگزین …

دیدگاهتان را بنویسید