صفحه اصلی / رپورتاژ آگهی / آشنایی با مرجعی معتبر برای استعلام قیمت و خرید سیم مفتولی گالوانیزه

آشنایی با مرجعی معتبر برای استعلام قیمت و خرید سیم مفتولی گالوانیزه

همانطور که می دانید برخی از اماکن به جهت حفظ امنیت و با داشتن یک محافظ یا حصار نیاز به حصارکشی دارند. برای این منظور می توان از مفتول سفید یا گالوانیزه که یک سیم فولادی بسیار مستحکم است، استفاده کرد.

ایجاد سیم خاردار یا حصارکشی تنها یکی از کاربردهای مفتول گالوانیزه می باشد. بسیاری از افراد که صاحب باغ یا املاکی هستند که نیاز به حصارکشی دارد، لازم است که برای خرید این محصول از ویژگی های آن مطلع باشند، زیرا یک انتخاب بدون آگاهی می تواند باعث متحمل شدن خسارت برای خریدار شود.

در این مطلب قصد داریم که شما همراهان گرامی را با این محصول آشنا کنیم و نکاتی را جهت خرید آن ذکر کنیم. در طول این مطلب نیز یک منبع و مرجع معتبر برای خرید و استعلام قیمت سیم مفتولی گالوانیزه برای شما معرفی خواهیم کرد. پس تا انتهای همراه با ما بمانید.

آشنایی با مرجعی معتبر برای استعلام قیمت و خرید سیم مفتولی گالوانیزه
آشنایی با سیم مفتولی گالوانیزه

آشنایی با نحوه خرید سیم مفتولی گالوانیزه

پیش از آن که بخواهیم در مورد نکات اصلی خرید سیم مفتولی گالوانیزه صحبت کنیم، لازم است این موضوع را به شما یادآور شویم که خرید از تولیدکنندگان مطرح منجر به کاهش ریسک خرید شما می شود.

در صورتی که بتوانید در هنگام خرید به سراغ مجموعه هایی بروید که بدون واسطه سیم مفتول را به شکل مستقیم از کارخانه خریداری کرده و در بازار عرضه می کنند، قطعا یک خرید امن خواهید داشت.

شرکت های زیادی انواع سیم مفتول را در بازار عرضه می کنند. شرکت آهن ملل اصفهان، یکی از شرکت های  معتبری است که در زمینه فروش سیم مفتول و کلیه مقاطع فولادی فعالیت می کند. این مجموعه محصولات خود را با قیمت کارخانه و با بهترین کیفیت به شما عرضه می دارد.

آشنایی با مرجعی معتبر برای استعلام قیمت و خرید سیم مفتولی گالوانیزه

سیم مفتولی گالوانیزه چیست؟

مفتول گالوانیزه یا مفتول سفید از گالوانیزه شدن مفتول سیاه به دست می آید. در واقع می توان گفت که  گالوانیزه شدن فرآیندی است که طی آن مفتول در برابر اکسید شدن و زنگ زدگی مقاوم می شود و مفتول را آماده استفاده در هر نوع آب و هوایی می کند.

ساخت سیم مفتولی گالوانیزه

سیم مفتول گالوانیزه فرایندی است که در آن فولاد عاری از اکسید را در وان مذاب روی غوطه ور شده قرار می دهند و در نتیجه این کار، پوشش چسبنده و محافظی از فلز روی تشکیل می شود. این پوشش شامل لایه های آلیاژی است که به مقاومت در مقابل خوردگی فلز پایه کمک می کند.

محافظت در مقابل خوردگی فلز پایه به دو شیوه صورت می گیرد. یکی محافظت در مقابل هوای اتمسفر و دیگری حفاظت کاتدی فلز روی و دلیل آن الکترونگاتیو بودن فلز روی نسبت با آهن یا فولاد است.

انواع سیم مفتول

در این بخش قصد داریم به انواع مختلف سیم مفتول اشاره کنیم. همانطور که می دانید سیم مفتول به دو دسته تقسیم می شود:

مفتول گالوانیزه سرد

مفتول گالوانیزه گرم

آشنایی با مرجعی معتبر برای استعلام قیمت و خرید سیم مفتولی گالوانیزه
انواع سیم مفتولی گالوانیزه

نحوه ساخت مفتول گالوانیزه سرد

در روش تولید گالوانیزه سرد، فلز روی با سیستم آبکاری با برق الکترولیز روی سیم می نشیند. در نتیجه ضخامت روی کم می باشد و چندان در مقابل رطوبت مقاوم نیست. در نوع گرم ضخامت روی بیشتر است و در نتیجه دیرتر زنگ می زند.

در روش گالوانیزه سرد، بعد از تمیزکاری و اکسید زدایی مفتول سیاه توسط اعمال جریال الکتریکی و با فرآیند الکترولیزر لایه ای بر روی آن قرار می گیرد. این لایه بنا لایه گالوانیزه سرد بوده که در مقایسه با روش گرم بسیار نازکتر می باشد. این فرآیند ضمن مقاوم نمودن مفتول در برابر رطوبت و شکستگی، آن را منعطف نیز می سازد. این عمل با هدف جلوگیری از خوردگی فلز پایه یعنی فولاد و زنگ زدگی آن انجام می شود.

نحوه ساخت مفتول گالوانیزه گرم

مفتول گالوانیزه گرم، مفتول سفید نیز نامیده می شود. نوعی از مفتول گالوانیزه است که از طریق گالوانیزاسیون داغ ، حرارت داده شده و روکش دهی می شود.

مفتول گالوانیزه گرم در واقع مفتول سیاه حرارت داده شده یا آنیل شده ای است که در اثر حرارت، کرین آن به حداقل ممکن رسیده ، بسیار نرم و نفوذپذر شده است. آنگاه به واسطه غوطه وری در وان مذاب روی به صورت کاملاً عمقی و زیبا روکش دهی می شود.

دارا بودن سطح صاف و یکدست و نرمی بالا از ویژگی های منحصر به فرد این محصول است. قابلیت خم شدن و پیچیده شدن بالای آن سبب می گردد که در محصولات بافتی نظیر انواع توری حصاری، گابیون، سیم خاردار، توری مرغی و غیره مورد استفاده قرار بگیرد.

مراحل اجرای گالوانیزه گرم

فرآیند تولید گالوانیزه گرم مراحل مختلفی دارد. در این قسمت کلیه مراحل آماده سازی مفتول سیاه را شرح خواهیم داد.

آماده سازی مفتول سیاه جهت گالوانیزاسیون که هم می توان آن ها را در کوره آنیل حرارت داد و نرم کرد یا به صورت کوره در خط این کار را انجام داد. این عمل در دمای ۸۰۰ الی ۹۰۰ درجه فارنهایت انجام می شود و به آن بازپخت نیز گفته می شود.

در فرآیند گالوانیزه گرم چه اتفاقی می افتد؟

گالوانیزاسیون داغ یک فرآیند پوشش دهی آهن و فولاد به وسیله ی روی است. در این پروسه آلیاژهای پایه را در دمای حدود ۸۴۰ درجه فارنهایت ( ۴۵۰ درجه سانتی گراد ) از وان مذاب روی عبور می دهند.

هنگامی که مفتول ها از وان مذاب خارج می شوند ، روی خالص ( Zn ) با اکسیژن هوا ( O2 ) واکنش داده و تشکیل زینک اکساید می دهد که آن نیز در واکنشی که با دی اکسید کربن ( Co2 ) تشکیل ماده خاکستری رنگ کربنات روی ( ZnCo3 ) می دهد که یک ماده قوی که از فولاد در برابر خوردگی و زنگ زدگی محافظت می کند. این لایه محافظ که سطح فولاد را به طور عمقی و کامل پوشش می دهد و به عنوان یک سیستم محافظ و مانع بین فولاد و هوا قرار می گیرد و از تاثیر عوامل خورنده جوی بر فولاد جلوگیری می کند.

فلز روی در مقایسه با فولاد، الکتروپوزیتیو است. این خاصیت فوق العاده در زمان هایی که پوشش گالوانیزه آسیب می بیند و فولاد در معرض هوا قرار می گیرد، فلز روی از طریق حفاظت کاتدی همچنان می تواند از فولاد در برابر خوردگی محافظت کند.

خصوصیات مفتول گالوانیزه گرم

  • سازگار با تمام مناطق جغرافیایی و شرایط آب و هوایی
  • مقاومت بالا در برابر نم ، رطوبت و اکسید شدن ( زنگ زدگی )
  • مقاومت در برابر ساییدگی و پیچیده شدن
  • در دسترس بودن برای همه افراد
  • مقرون به صرفه اقتصادی
  • نگهداری و نصب راحت
  • طول عمر بسیار بالا ( بیش از ۵۰ سال ) در شرایط سخت آب و هوایی
  • دوام و ماندگاری بیش از ۷۰ سال در مناطق خوش آب و هوا ( غیر دریایی و غیر صنعتی )

دارای سطحی صاف، صیغلی و براق

مراحل لازم قبل از انجام خرید

در هر خریدی ممکن است اشتباهی رخ دهد. قطعا این اشتباهات می توانند باعث شوند که میزان هزینه و زمان زیادی از دست بدهید. به همین دلیل، نیاز است که قبل از خرید نکاتی را مدنظر قرار دهید.

در همین راستا، دریافت یک پیش فاکتور که همه جزئیات محصول شامل نام جنس، نوع  و تعداد آن، قیمت واحد و نهایی محصول در آن ثبت شده است از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

خرید گل رز جاودان در کرج

خرید گل رز جاودان در کرج

اگر شما جزو متولدین دهه ۶۰ باشید و از علاقه‌مندان به کارتون‌های آن دوران، قطعاً …

دیدگاهتان را بنویسید