صفحه اصلی / اخبار داغ / آخرین خبرها از نتایج آزمایشات کرونا در جهان

آخرین خبرها از نتایج آزمایشات کرونا در جهان

به گزارش پایگاه خبری کولاک نیوز به نقل از ای‌پی، این واکسن روی داوطلبان در بریتانیا و برزیل آزمایش شده و نخستین یافته‌های آزمایش بالینی نشان می‌دهد بیش از ۷۰ درصد در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تاثیر مثبت دارد. اگر میزان استفاده از واکسن پایین باشد، اثرگذاری آن تا ۹۰ درصد افزایش می‌یابد. نکته مثبت و متمایز واکسن کووید آکسفورد، تاثیرگذاری آن روی بازه‌های سنی مختلف به ویژه پیرترهاست.

آخرین خبرها از نتایج آزمایشات کرونا در جهان
واکسن کرونا

دانشمندان امیدوارند واکسن آکسفورد آسترازنکا علاوه بر پیشگیری مردم از ابتلا به کرونا، در جلوگیری از شیوع گسترده‌تر ویروس هم موثر باشد. سارا گیلبرت، استاد واکسن‌شناسی در دانشگاه معتبر آکسفورد بریتانیا اعلام کرد یافته‌های آزمایش بالینی واکسن کووید امیدها را به پایان یافتن شیوع گسترده ویروس مرگبار کرونا افزایش داده است. در فاز سوم آزمایش بالینی واکسن، تاثیر دو شیوه تزریق آن بین ۶۲ تا ۹۰ درصد بود. افرادی که ابتدا نیم‌دُز و سپس یک دز کامل واکسن دریافت کرده بودند، ۹۰ درصد ایمن شدند.

این سومین واکسن مبارزه با بیماری کووید-۱۹ و ویروس کروناست که در یک هفته اخیر فاز آزمایش بالینی را پشت سر می‌گذارد و به مرحله تولید انبوه و تزریق نزدیک می‌شود. واکسن‌های کرونا در دو شرکت فایزر و مدرنا حدود ۹۵ درصد تاثیر در ایمن کردن افراد از ابتلا به ویروس داشته‌اند و انتظار می‌رود کار واکسن زدن به مردم آمریکا در کمتر از یک ماه آینده آغاز شود.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

پروانه ساخت فیلم فرشته مزاحم صادر شد

پروانه ساخت فیلم فرشته مزاحم صادر شد

پروانه ساخت فیلم فرشته مزاحم از سوی شورای پروانه ساخت آثار بلند غیر سینمایی وزارت …

دیدگاهتان را بنویسید